TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Kariyer Belirleme Rehberlik Semineri'ne Katıldı."Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Ortahisar Halk Eğitim Merkezi tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları Rehberlik Çalışmaları Seminer Programına katıldı.

Ortaöğretimden mezun ve bu yıl üniversite sınavına girecek olan öğrencilerimiz için düzenlenen seminerde Psikolojik Danışman Mehmet ÖZDEMİR öğrencilerimize sınav ve sınavda  uygulanması gerekenler üzerine bilgi verdi.

Özellikle zaman yönetimi, sınav kaygısı, rehberlik çalışmaları, motivasyon, kariyer belirleme ile ilgili birçok konuda öğrencilerimize rehberlik yapıldı.

Programda konu ile ilgili konuşma yapan Müdürümüz, konuşmasında:

 "Geleceğimizin Umudu Gençler,

Unutmayın ki kendinizi tanıyabildiğiniz ve gerçekleştirebildiğiniz kadar mutlu ve başarılı olursunuz. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok emek verdiğinizi biliyorum. Ancak şunu da unutmayınız ki bizlerin asıl beklentisi iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikleri takip eden ve araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır. Ülkemizin geleceği için en iyi şekilde yetişmiş, donanımlı, vatanına bağlı birer birey olma yolunda bu önemli aşamayı, başarılı bir şekilde aşacağınıza yürekten inanıyorum.

Hayatta en büyük başarı, güzel izler bırakabilme çabası içerisinde olmaktır. İnsanlara değer vermeye, kendinize yatırım yapmaya, denemeye ve öğrenmeye hep devam edin. Yeniliklere, inovasyona, iyi insanlarla iyilikle ve iyi işler yapmaya inanın. İşimizi akılla, bilimle, vicdanla, iyi yaşam ve mutluluk hedefiyle yaptığımızda hem dünya hem ülkemiz ama en önemlisi kendiniz için çok büyük adımlar atacağınıza inanıyorum." dedi.

Müdürümüz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı. 

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.