TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU İL ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI'NA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU İL ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI'NA KATILDI

       Eğitim ve öğretim işlerinin yürütülmesinde paydaşlar arasındaki iş birliği oldukça önemlidir. Bu iş birliği sayesinde eğitim ve öğretimle ilgili yapılacak bütün faaliyetlerde eğitim kurumu, ilçe, il ve ülke genelinde bir bütünlük oluşturmak, ortak kararlar alabilmek ve bu kararların sonuçlarını değerlendirmek daha kolay hâle gelebilmektedir.

         Bu iş birliğinin en önemlilerinden biri olan İl Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı, Ortaöğretim Şube Müdürümüz Gülsüm Memişkaptanoğlu'nun başkanlığında Müdürümüz Hüseyin Burak Fetttahoğlu'nun da katılımı ile 15 Temmuz Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlendi.

         Toplantıda öğretmenlerle bir araya gelen Müdürümüz, Zümre Başkanı öğretmenlerimiz ile sohbet ederek öğretmenlerimizin görüşlerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

         İl Zümre Öğretmenler Kurulu'nun eğitim açısından önemi üzerinde duran Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Kıymetli arkadaşlar, değerli meslektaşlarım; bugünkü toplantımız, öncelikle şehrimize ve şehrimizin çocuklarında daha sonra ise ülkemize heyecan yaratsın istiyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.

         Zümrelerin oldukça önemli olduğuna inanan bir meslektaşınızım. Bu bakımdan zümre toplantınızda bulunmayı çok istedim, inşallah zümre kararlarınızdan çıkacak sonuçları satır satır okumak istiyorum. Bu şehrin çocukları için üreteceğiniz fikirler, belirleyeceğiniz yeni yol haritalarının bizler için çok önemli olacağını bilmenizi istiyorum.

         Değerli meslektaşlarım, sizlerin aldığı bu kararları okuduktan sonra şehrimizin her noktasında uygulamaya çalışacağımızı bilmenizi istiyorum.

         Bakanlığımızın sizler için sunmuş olduğu birçok konudan da sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Bakanlığımız siz kıymetli meslektaşlarımızın mesleki gelişimini çok önemsiyor. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimleri için şu ana kadar görülmemiş bir bütçe ayrıldı. Haziran ve eylül ayında yaptığımız toplantılarımızda illerimizin, ilçelerimizin sorumlu müdürlerini, müdür yardımcılarını, yöneticilerini bu konularda bilgilendirdik. Gerekli gördüğünüz, ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda seminer açabileceğimizi kendilerine aktardık. Bu anlamda sizlere çok önemli ve güzel fırsatlar sunacağımızı bildirmek istiyorum. Bu konuda hiçbir sıkıntımız olmadığını, sizlerin yeter ki bu alanda kendini geliştirmek istediklerini bilmemiz bizim için yeterlidir. Özellikle Bakanlığımızın öğrencilerimiz için sizin için hazırladığı ders kitaplarının kaynak kitapların çok yoğun bir şekilde kullanılmasını, bunların derslerde aktif olarak kullanılmasını sizlerden özellikle istiyorum. Geçen yıl 150 milyon ders kitabı,  30 milyar sayfa ve 18 milyon öğrenciye ders kitabı dağıtıldı. Ders kitaplarının maliyeti 100 milyar Türk Lirası. Bu kitapların bizler için sizler için çocuklarımız için çok önemli bir değeri var. Bu bakımdan öğrencilerimizin bu kitapları etkin bir şekilde kullanmasını sizden rica ediyoruz

         Bunun yanında bu yıl devletimiz tüm öğrencilerimiz için birinci sınıf hariç 136 milyon yardımcı kaynak kitap hazırladı. İkinci sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz kaynak kitaplarına sahip olacaklar.

         136 milyon kaynak kitabımız şu an hazır. Öğrencilerimizin masalarında hazır bir şekilde onları bekliyor. Sizlerden isteğim, bu kaynaklarımızı öğrencinin doğru düzgün bir şekilde kullanmalarını sağlamanızdır, biliyorsunuz geçen yıl bir marka olan ilimizin isminin konuşulmasını sağlayan birçok projeye imza attık. Kitap ve kütüphanenin önemini artıran Okursuz Kütüphane Kalmasın Projemiz ve Veli Akademisi gibi yaptığımız çalışmalarımız birçok alanda yeni projelerimiz ile ülke genelinde şehrimizin ismini duyurmayı başardık.

         Burada sizin fikirlerinizi de dikkate alarak biz bunları başardık. Bu projelerin devamı bizim için çok önemli. Bu bakımdan zümrelerinizde alacağınız kararlarında daha sonra bu çalışmaların uygulanması açısından biz de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Lütfen zümrelerinizde bu tür projelerinizi bizlere aktarın. Bu sene yine Beceri Ölçüm Bataryaları ile de bir gelişme sağlamış olduk. Ortaokulda okuyan 10.500 öğrencimize bu beceri bataryalarını uygulayarak onların akademik gelişimlerinin öğretmen, öğrenci ve veli açısından görülmesini sağlamış olduk. Bu şekilde meslek liselerine yönlendirilmesi gereken öğrencilerimizi belirleyerek meslek liselerimize olan ilgiyi daha da artırmış olacağımızı düşünüyorum." Dedi.

         Toplantının ardından toplantı odalarına ayrılacak zümre başkanı öğretmenlere, şimdiden alacakları kararların hayırlı olmasını ve toplantıların verimli geçmesi ümidiyle katılımlarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

12-09-202212-09-202212-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.