TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, ATATÜRK'ÜN TRABZON'A GELİŞİ'NİN 98. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI'NA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, ATATÜRK'ÜN TRABZON'A GELİŞİ'NİN 98. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI'NA KATILDI

 

 

 

               Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Atatürk'ün Trabzon'a Gelişi'nin 98. yılı dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda düzenlenen Çelenk Sunma ve Anma Töreni'ne katıldı.

 

                15 Eylül 1924 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehrimizi ilk defa onurlandırdı. Bu anlamlı ziyaretin 98. yıl dönümünün verdiği gurur ve sevinci yine yaşamak; bu hoş gelişi bir kez daha kutlamak, hatırlamak; bir olmanın, beraber olmanın, aynı coşkuda birleşmenin güzelliğini tekrar paylaşmak için Protokol Üyeleri ve Trabzonlular, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda düzenlenen programa katıldı.

 

                Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu'nun katıldığı programda Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu da yer aldı.  Tören Alanı, okullarımızdan gelen öğrenciler tarafından bayraklarla donatıldı. 

 

                Program Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin çelenklerinin sunulması ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmanın yapılması ile devam etti.

 

                Trabzon Merkez Fen Lisesi öğrencisi Bengisu Tulca AKMAN "BİR TUTKUDUR MUSTAFA KEMAL" adlı şiiri okudu.

 

                98. Yıl Sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün "Trabzon Nutku" 

 

                Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat Trabzon Meydanı'ndaki Eski Belediye Binası'nın balkonundan 15 Eylül 1924 yılında şehre ilk teşriflerinde buyurduğu Trabzon Nutku, günün anlam ve öneminin daha iyi ifade edilebilmesi adına Trabzon Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Eyüp Sağır tarafından tekrar okunarak 98. yıl sonra Trabzonlulara hitap edildi.

 

               Programın devamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı'nın konser sunumu ve Atatürk Anıtı önünde tüm protokol ile toplu fotoğraf çekimi ile çelenk Sunma ve Anma Programı sona erdi.

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.