TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, AKÇAABAT MESLEK FUARI VE KARİYER GÜNLERİ PROGRAMI'NA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, AKÇAABAT MESLEK FUARI VE KARİYER GÜNLERİ PROGRAMI'NA KATILDI

            Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Mesleki Tanıtım ve Kariyer Fuarı'na Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun yanı sıra Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM, Akçaabat Kaymakamı Ramazan KURTYEMEZ, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah ŞAHİN, Akçaabat İlçe Jandarma Komutanı Barış KESİCİ, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

           Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde dört gün sürecek Meslek Fuarı ve Kariyer Günleri, Akçaabat ilçemizdeki tüm 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin de katılımlarıyla doğru rehberlik - doğru kariyer planlaması kapsamında 10 Mayıs Salı günü başladı.

 
            "Bu Fuarla,  Öğrencilerimiz Hayallerine Daha Rahat Ulaşacak"


            Mesleki Tanıtım ve Kariyer Fuarı programında konuşan Müdürümüz, Bakanlığımızın özellikle Mesleki Eğitim ile ilgili çok yoğun çalışmaları olduğunu ve mesleki eğitime ilginin sürekli olarak arttığını belirtti. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da bu konuda en iyisini yapmaya çalışmakta olduklarını söyledi. Öğrencilerin okul ve bölüm tercihlerinin eğitim ve kariyer yaşamlarını şekillendirmesinde çok etkisi olduğunu belirterek eğitim, öğretim ve istihdamda sağlam adımlarla yürümek ve öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Akçaabat Meslek Fuarı ve Kariyer Günleri Programı'ndaki çalışmalarından dolayı tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum, dedi.

 

            Ardından stantları gezen Müdürümüz, öğrencilerin yaptığı etkinliklere katılarak çalışmaları yerinde inceledi.  

 

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.