TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE ANMA TÖRENİ'NE KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE ANMA TÖRENİ'NE KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU, 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇELENK SUNMA VE ANMA TÖRENİ'NE KATILDI

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı'nda düzenlenen Çelenk Sunma ve Anma Töreni'ne katıldı.

               Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış bu millet, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir.  Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş kazanmış ve birçok şehit vermiş, gazilik ile onurlanmıştır.

             Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" unvanının verildiği günün yıl dönümünü "Gaziler Günü" olarak kutlamaktayız.

             Bu yıl da Trabzon Atatürk Alanı'ndaki tören, Valimiz İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu'nun, Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.              

         Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Seyyah Sağıroğlu, gazilerin gösterdiği fedakârlığın unutulamayacağına işaret ederek, "İnşallah bu memlekette bir daha muharebe olmaz.  Ama olursa da 70 yaşında hazırız. Devletimiz yeter ki yürü desin." dedi.

                  Çelenk Sunma Töreni'nin ardından Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar'ın Gaziler Günü ile ilgili mesajı okundu.

              Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu'nun konuşmalarının ardından Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Hüdanur Aygün "GAZİLER" adlı şiiri seslendirdi.

                  Tüm protokol üyeleri ve okullarımızdan gelen öğrencilerimiz ile Atatürk Anıtı önünde çekilen toplu fotoğrafın ardından tören sona erdi.

 

 

 19-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

         

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.