TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) Mesajı

Sevgili Gençler

İnsan hayatı boyunca geriye dönüp baktığında bazı anılarını hep hatırlar. Sizlerin de gelecekte en çok hatırlayıp güzel yâd edeceğiniz günler, lise yıllarınız ve arkadaşlarınız olacaktır. Artık lise eğitiminizi sonlandırırken yeni bir hayata başlamanın heyecanı içinde olduğunuzdan da eminim.

Kıymetli Gençler,

Hayatınızda saygı ve sevgiyi ön plana aldığınız müddetçe başarı ve doğru kararlarınız da ardınızdan gelecektir. Bu bakımdan bu hafta sonu gireceğiniz sınavlar sizlere sadece hayatınıza farklı açıdan bakabilmeyi öğretecek vesilelerdir. Tüm hayatınızın anlamını sadece bir sınava yüklememelisiniz. Sınavlar sizleri tek başına başarılı ya da başarısız yapamaz. Öncelikle hayatın ve çevresindeki insanların değerini bilen ve değeri bilinen, sevilen insan olmaya çalışın. Vatana ve millete faydalı olmanın azmini içinizde hep canlı tutun. Doğruluk ve dürüstlük, hayatınızın ilk basamağı olsun zaten emin olun devamında her şey güzel olacaktır. Tabii ki çalışacak, emek verecek ona göre de karşılığını alacaksınız. Emek olmadan kazanılan hiçbir başarının da bir değeri olmaz. Unutmayın ki "Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır." Emeklerinizin karşılığını alacağınıza olan inancımla, hiçbir şeyin sağlığınızdan ve mutluluğunuzdan daha değerli olmadığını bilmenizi isterim.Aileleriniz ve vatanımız için daima en kıymetli şeyin geleceğimizin umudu, siz gençler olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

Bu duygu ve düşünceler ile büyük bir azim ve çabayla çalışan siz gençlerimiz için hayatınızın bu aşamasının yeni, güzel ve mutlu başlangıçlara vesile olmasını temenni ediyor, hafta sonu yapılacak sınavlarınızda hepinize başarılar diliyorum. Gönlüm ve dualarım sizlerle olacak. Hepinize Rabbimden zihin açıklığı diliyorum.

 

Hızır AKTAŞ

Milli Eğitim Müdürü

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.