TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) Sınavı Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) Sınavı Mesajı

Sevgili Gençler

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi şartları altında eğitimimize devam ettik. Bu süreç sizlerin alışmış olduğu sistemden farklı olarak yeni bir sürecin de artık hayatımızda olacağını hepimize göstermiş oldu. Dünyada her şey sürekli değişim içindedir.  Bizler de eğitim camiası olarak değişime ayak uydurmak ve gelişmeleri yakinen takip etmek zorundayız. Sizler eğitim yolunuzu çizerken mutlaka değişim ve yenilikleri takip etmeli ve buna göre de kendinizi geliştirmelisiniz. 2020-2021 eğitim öğretim yılında da sürekli gelişen ve değişen bu çağın gerisinde kalmayarak birçok alanda kendinizi geliştirdiniz. Şimdi de bunları daha ileriye taşıyacak olan ortaöğretim hayatınıza adım atmak üzeresiniz.

Ortaöğretim sizlere hayatınızda yeni imkânların kapılarını açacaktır. Her alanda kendinizi geliştirmeli, eksiklerinizi tamamlamalısın. Sınavların sizler için amaçlarınıza ulaşma yolunda sadece bir araç olduğunu ve sınav puanı olmadan da hayatınızda birçok başarıya ulaşabileceğinizi unutmayınız. Kendinizi tanıyabildiğiniz ve gerçekleştirebildiğiniz kadar mutlu ve başarılı olacaksınız. Bununla birlikte bu hafta sonu sizler için eğitim hayatınızda önemli bir yer tutan, heyecan ile beklediğiniz Liselere Geçiş Sistemi sınavına gireceksiniz. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok emek verdiğinizi bilmekteyiz. Artık kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını almanızın zamanıdır. Ancak şunu da unutmayın  sizlerden asıl beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikleri takip eden ve araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır. Ülkemizin geleceği için en iyi şekilde yetişmiş, donanımlı, vatanına bağlı birer birey olma yolunda bu önemli aşamayı, başarılı bir şekilde aşacağınıza yürekten inanıyorum.

Kıymetli gençler, sizlerden isteğim bu sınavı hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir fırsat olarak görmenizdir. Ayrıca sınavınızı emeklerinizin karşılığını alarak daha iyi bir eğitim için bu yolda atacağınız bir adım olarak değerlendiriniz ama sınavın da her şeyin sonuymuş gibi düşünmemeniz gerektiğini unutmayınız. Emeklerinizin karşılığını alacağınıza olan inancımla, hiçbir şeyin sağlığınızdan ve mutluluğunuzdan daha değerli olmadığını, bizler ve aileleriniz için daima en kıymetli şeyin sizin güler yüzünüzün olduğunu aklınızdan hiç çıkarmamanızı istiyorum.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl da gerek okulda gerekse de etkileşimli derslerinizde öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla bir araya gelebildiniz. Derslerinizden eksik kalmamanız için gereken her şeyi eğitim camiası olarak sizlere sağlamaya çalıştık. Bu kapsamda süreci en iyi şekilde yönetmek adına bizler de sürekli olarak sahayı kontrol ettik, gelişmeleri takip ettik ve sizlere en iyi hizmeti sunmaya gayret gösterdik. Öncelikle bu zor süreçte üstün bir gayret göstererek "okul her yerde" deyimine gerçek anlamı ile mana veren öncelikle ailelerinize sonra da idareci, öğretmen ve tüm eğitim camiamıza da teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili çocuklar, sizlerle övünüyor, gurur duyuyor ve sizlerin sayesinde geleceğimize güvenle bakıyorum. Yaptığınız sistemli ve özverili çalışmaların, başarıya ve yeni ufuklara sizleri ulaştıracağından eminim.  Bu duygu ve düşünceler ile büyük bir azim ve çabayla çalışan tüm öğrencilerimiz ve "Başarı ben başaracağım diyenlerindir." diyen siz gençler için ortaöğretim hayatınızın yeni başlangıçlara vesile olmasını temenni ediyor, bu hafta sonu yapılacak Liselere Geçiş Sistemi sınavında hepinize başarılar diliyorum, gönlüm ve dualarım sizlerle. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum

 

  Hızır AKTAŞ    

İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.