TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Kütüphaneler Haftası Mesajı

"Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır."
Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Kütüphaneler Haftası Mesajı

Yaşadığımız çağ bilgi ve ilerleme çağıdır. Kitaplarsa bilime giden en sağlam yoldur. Dünyada tüm gelişmiş ülkeler kitapların vazgeçilmezliğini fark ettikçe kütüphanelerin sayıları da önemi de artmaya başlamıştır. İnsanoğlunun ayırt edilen ilk özelliği olan okumak, onun aynı zamanda gelişimini de olumlu yönde etkilemiş ve aklı ile dünyaya hâkim olmasını sağlamıştır.

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmelerin ve araçların artması ile bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hastalığından kurtulmanın yolu yine kitaplar ve kütüphanelerden geçmektedir. Araştırma, inceleme ve okuma alışkanlığının en iyi kazanılabileceği yerler olan kütüphanelerle çocuklarımızı ve gençlerimizi daha fazla bir araya getirmeli onları bu değerler içinde büyütmeliyiz.

Etkili ve yapıcı bir eğitimin çok kitap okuyan, okuduklarını yorumlayabilen ve öğrendiklerini hayata aktarabilen insanlardan oluştuğunu bilmekteyiz. Biz eğitimciler ve aileler de çocuklarımızdaki kütüphane sevgisini arttırmalı onları kütüphaneler ile yakın ilişkiler içinde tutmalıyız.

Türk Milli Eğitim sisteminde geçmiş kültürümüzden beri var olan kitaba saygı ve değer her dönem sürmüştür. Özellikle günümüz teknoloji çağında okumanın, kitapların ve kütüphanelerin önemi daha da artmıştır.

Birer eğitimci olarak bizler, her alanda öğrencilerimize doğru rol modeller olduğumuz gibi kitap ve kütüphane sevgimiz ve ilgimizle de öğrencilerimize ışık olmalıyız. Böylece gelişmiş tüm dünya ülkeleri gibi bizler de hak ettiğimiz yere sağlam temellerimizle ulaşmış olacağız.

                Bu bilgiler dâhilinde yolunu kitapların aydınlattığı öğrencilerimizle gelecek, güzel günler diler; tüm öğretmen ve öğrencilerimizin, kendini eğitime adamış tüm Trabzonlu hemşerilerimizin Kütüphaneler Haftası'nı gönülden kutlarım.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.