TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın Kurban Bayramı Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın Kurban Bayramı Mesajı

Sevinç ile halisane duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramı'na daha sağlık, huzur ve esenlik içerisinde ulaşmanın mutluluğuna nail olmaktayız. Bayramlar, insan olarak yaşadığımız her anın kıymetini bilerek yaşamayı bizlere hatırlatmanın yanı sıra merhamet ve paylaşmanın kutsiyeti gibi sayısız hikmetleri de barındırmaktadır.

Sevinçte ve üzüntüde yekvücut olduğumuz bu günler, aynı zamanda karşılık beklemeden yapılan iyiliğin ve toplumsal yardımlaşmanın doruk noktasıdır. Bu özel günler, aramızdaki dargınlıkları unutmak ve birbirimize daha sıkı sarılarak kardeşliğimizi pekiştirmek için bir vesile olmalıdır.

Şüphesiz ki kestiğimiz kurbanlar bizleri Yüce Mevla'ya daha da yakınlaştırırken insani duygularımızı da derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır.

Milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de dünyadaki mazlumlara, savaş mağdurlarına kucak açarak, dünyaya insanlık örneği vermeye devam etmektedir. Yıllardır kan, acı ve gözyaşının eksik olmadığı komşu ülkelerdeki ve tüm dünyadaki insanlık dramının bayram vesilesiyle bir an önce son bulmasını, dünya da huzur ve barışın hâkim olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Her günümüzün bayram sevinci içerisinde geçmesi, daha nice bayramların hep birlikte yaşanması temennisiyle, öncelikle şehit ailelerimizin ve 15 Temmuz'daki hain kalkışma sırasında şehadet mertebesine ulaşan Demokrasi Şehitlerimizin ve ülkemizin eğitim şehitlerinin ailelerinin, bütün gazilerimizin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik eder,bayramın ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diler, sevgi  ve saygılarımı sunarım.

 

 

Hızır AKTAŞ

   Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.