TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Anneler Günü Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın Anneler Günü Mesajı

Hangi kelimenin telaffuzu onun ki kadar sıcaktır?

Hangi sözcük güzel anlamların tamamını karşılar?

Ya da hangi varlık cennetin yeryüzündeki aksidir?

Dünyaya göz açmak, ona açmaktır. Merhametin ak meleği, şefkatin berrak menbaı. İçinde ve etrafında kötülüklerin lal olduğu, iyiliklerin salkım salkım dallanıp budaklandığı O dur. Gözleri karşılık beklemeyen aşk. Varlığı; güneşli, dikensiz gül bahçesi. Yokluğu; boşlukların en dipsizi, en heybetlisi. Onu sevmek, zamanı ve mekânı hissetmeye eştir. Ona bakmak, yedi kat cenneti temaşaya benzer. O, her şeyimiz: canımız, yüreğimiz, kalbimiz; elimiz, ağzımız, gözümüz... Onsuz her şey, hiçbir şeydir. Sevginin, şefkatin zirvesi; fedakârlığın ve merhametin abidesidir. Koşulsuz ve sınırsız sevgi; saygı, şefkat, sabır ve fedakârlık gibi en yüce duyguları ruhunda barındıran huzur ve mutluluğun anahtarıdır. En kıymetli varlıklarımızdır. Allah'ın rahmetinin en güzel tecellisidir annelerimiz.

İlk  öğretmenimizdir onlar. Eğitimin ilk adımı, sımsıcak kucaklarında başlar. Geçmişten bugüne toplumsal mirasımızı yaşatmada, kültürel ve ahlaki değerlerimizi aktarmada, geleceğin teminatı çocuklarımızı topluma hazırlamada önemli rol üstlenen annelerimizi  yüceltmek,  değerlerini  korumak, saygıda  kusur etmemek,  onların yüzlerini güldürmek  için  her   birimiz   evlat olarak  üzerimize  düşen  vazifeleri  yerine   getirmeliyiz. Anneleri  baş  tacı  yapan, "Cennet anaların ayakları altındadır" diyen bir dinin mensupları olarak bu sözün idrakinde, annelerimizin hakkının hiçbir zaman ödenmeyeceğinin bilincindeyiz.

Bugün en değerlilerimizin, "anne"lerimizin günü. Bugün, sözcüklerin tarifleri almadığı; anlamların, yanında çaresiz kaldığı biricik varlık sebebimizin en özel günü. Hayattaki en büyük yardımcı ve destekçimiz, yürüdüğümüz yolların rehberleri, umutlarımızı paha biçilmez emekleriyle aydınlatan annelerimize; bizlere göstermiş oldukları karşılıksız sevgiden, hiç bitmeyen sabırdan, şefkatten, fedakârlıktan, merhametten dolayı minnettarız.

Bir annenin dünyayı değiştirebileceği gerçeğinden hareketle bu anlamlı günün, başımızın tacı annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi ve fedakârlığını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların, sınıflarda her çocuğu kendi çocuğu gibi bağrına basan öğretmen annelerimizin, Anneler Günü´nü kutluyor, her birini ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. 

                                                                                                                                                                                                                            Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.