TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'In 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'In 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türk milletinin egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırdığı ve mücadelesini nihai zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos zaferi,  şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Tarihte eşine az rastlanır bir askerî başarıyla sonuçlanan bu unutulmaz zafer; Anadolu'nun siyasi coğrafyasını değiştirerek vatan toprağını, işgal karanlığından kurtarmıştır.

Bu vesile ile 30 Ağustos Başkomuntanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'un  doksan dokuzuncu yıl dönümünü,  büyük Türk milletinin mensubu olmak  gurur  ve heyecanıyla kutlamaktayız.

Kıymetli Gençler,

Bu büyük zafer; birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece tüm engelleri aşıp, tüm zorlukların üstesinden geldiğimizin ve vatan, bayrak ve mukaddesat söz konusu olduğunda milletimizin her ferdinin ilelebet göreve hazır olduğu kararlılığının bir göstergesi olup; bugün siz gençlerimiz, Kahraman Ecdadımızın aziz mirasından aldığı ilham, güç ve inançla dünyanın her yerinde sayısız başarılara imza atarak Şanlı Bayrağımızı gururla dalgalandırmakta, canlarını seve seve ortaya koyarak vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya ilan eden Aziz Şehitlerimizin ruhlarını şad etmektedirler. Unutulmamalıdır ki ordusuyla, milletiyle bir bütün olan yüce Türk milleti; vatanını, bayrağını, maneviyatını tehdit eden her oluşuma karşı durmaktan asla vazgeçmeyecektir. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Büyük Zafer'in 99. yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum.

 

Hızır AKTAŞ

   Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.