TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu,Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Giriş Sınavı(YKS) Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu,Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Giriş Sınavı(YKS) Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,


2019-2020 Eğitim-öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Hem öğretmen hem de öğrencilerimiz ve velilerimiz açısından yorucu geçen bir sürecin ardından, çocuklarımız tatil dönemine gireceklerdir. Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan olağanüstü durum boyunca öğrencilerimize büyük emek veren değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize huzurlu, güzel bir tatil diliyorum.

 

Değerli öğretmenlerimiz,


Çocuklarımızın geleceğini şekillendirmede onları çağa uygun yetiştirmede göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Yaşadığımız süreç uzaktan eğitim yönteminin ciddi bir biçimde eğitim sistemimizin içine yerleştirilmesi gerektiğini gösterdi. Bu konuda önümüzdeki yıllarda da sizin katkı ve emeklerinizle uzaktan eğitim çalışmaları devam edecektir. Eğitim ve öğretimimizi yeniden şekillendirirken zorunluluktan ziyade sorumluluk bilinciyle hareket ettiniz. Sizleri Trabzon Mili Eğitim ailesi olarak yürekten tebrik ediyor iyi tatiller diliyorum.

 

Sevgili öğrencilerimiz,


Zorlu ve beklenmedik sürecin sonunda sizler hak ettiğiniz tatil sürecine girdiniz. Bu süreç bizlere eğitimin yalnızca dört duvar arasında gerçekleşmediğini gösterdi. Çağımızın gereği olan bilgi birikimine istediğimiz her ortamda sahip olabileceğimize şahit olduk. Günümüz insanı ihtiyacı olduğu bilgi birikimine çok kolay ulaşılabilen araçlarla kendi kendini eğitebilmektedir. İnanıyorum ki tatilinizi, bol bol kitap okuyacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile kendinizi geliştirip başarılarınızı daha da arttırmak için bir süreç olarak değerlendireceksiniz. Sizlere sağlıklı, mutlu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.

 

Kıymetli velilerimiz,


Bizlerin gözbebeği, umudu ve istikbali olan çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne ve babaların da önemli bir görevi bulunmaktadır. Çocuklarımızı bu bakış açısıyla yargılamalıyız. Çocuklarımızın başarısı ne olursa olsun her birinin mutlaka başarılı olduğu, yeteneklerini ortaya koyabildiği bir alan vardır. Bizler onlara bunu keşfedebilmeleri için yardımcı olmalıyız. Çocuklarımız, başarıları ve hatalarıyla hayat yolunda yürüyeceklerdir. Onları değersizleştirmek, özgüvensiz bireyler olmalarına sebep olmak, hırsla bir yarışın içine sokmak telafisi mümkün olmayan sonuçlar yaratabilir. Tatil boyunca kendilerini keşfedebilecekleri, en önemlisi özgüven kazanabilecekleri sosyal ve kültürel faaliyetler, sportif etkinlikler ve farklı aktivitelerle değerlendirebilecekleri imkânlar tanıyınız. Onlara koşulsuz vermemiz gereken tek şey sevgidir. Bizlerin görevi, doğru yolu onlara her zaman göstermektir.  Çocuklarınızla geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Ailelerimizi bu konuda duyarlı davranmaya ve her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan uzak durmaya davet ediyorum.

 

Bu düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının sorunsuz şekilde tamamlanmasındaki gayretlerinden dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yüksek Öğretim Kurumlarına ve Liselere Giriş Sınavına  girecek öğrencilerimize de buradan başarılar diliyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, mutlu tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                      Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.