TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Döneminin başlayacak olması dolayısıyla yayımladığı mesaj aşağıda sunulmaktadır.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Döneminin başlayacak olması dolayısıyla yayımladığı mesaj aşağıda sunulmaktadır.

“4 Şubat 2019 tarihinde başlayıp 14 Haziran 2019’da sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemine, 11617 öğretmen ve 140.340 öğrencimizle on beş günlük, kısa fakat çok kıymetli bir dinlenme molasının ardından büyük bir heyecan ve azimle yeniden başlıyoruz. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ile birlikte bizlere emanet edilen evlatlarımızı istikbale hazırlamak, onların geleceğe güvenle yürüyebilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakârlıklar dolayısıyla sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. Yavrularımıza yapacağınız en küçük dokunuşların dahi onlar üzerinde büyük tesirler yaratacağını unutmamalıyız. Çocuklarımız için harcayacağımız her dakika, dökeceğimiz her damla ter, ülkemize ve aziz milletimize sahip çıkma, katkı sunma adına yapılan en kutsi ve manalı çalışma olacaktır. 

Sizlere öğrencilerinizle birlikte başarı dolu bir ikinci yarıyıl diliyorum. 

Saygıdeğer Veliler,

Bizlere emanet ettiğiniz yavrularımızın milli, manevi, ahlaki ve ilmi yönden inkişafı için tüm olanaklarımızla, elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz. Eğitimin en önemli paydaşlarından biri olan siz kıymetli velilerimizin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyoruz. Okullarımızda icra edilen tüm faaliyetlerin başarılarla taçlandırılabilmesi, hayırlı akıbetlerle neticelenebilmesi için siz kıymetli velilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi yine bekliyoruz. 

Çocuklarımızın kendilerine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerinde gösterdiğiniz çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum. 

Sevgili Öğrenciler,

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden dileğimiz öğretmenlerinizi dikkatle dinleyip, sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak düşlediğiniz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Ümit ediyorum ki ikinci dönem sizler için daha etkili ve daha verimli bir dönem olacaktır. 

Akademik çalışmaların yanı sıra okullarımızda sizlere yönelik planlanıp hazırlanan her seviyedeki kültürel ve sportif faaliyetlere de katılmanızı önemle rica ediyorum. Bu faaliyetler, sizlerin gelişimini zihnen ve bedenen olumlu yönde etkileyecek, derslerinizdeki başarınızı da artıracaktır. 

Tüm Türkiye’nin sizleri çok sevdiğini ve sizlere güvendiğini unutmamanızı diliyor, ikinci dönemin sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ediyorum.”

 

   

 

  

                                                                                                                          Hızır AKTAŞ                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.