TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla kutlu bir yürüyüşün ilk ve büyük adımı atılmış, bu tarihî adımın heyecanı tüm Anadolu'ya yayılarak aziz vatanın düşman işgalinden kurtuluşunun yolu açılmıştır.

Bugün, istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadelenin 101. yılına ulaşmış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

Zorlu mücadelemizi zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu; bugün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde, azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

Sevgili Gençler;

Türkiye ve dünyanın çok kritik bir süreçten geçtiği bu dönemde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkumuzdan hiçbir şey kaybetmeden, farklı platformlarda ve çeşitli etkinliklerle kutlayacağız.

Geleceğimizi inşa edecek, müreffeh yarınlarımızı kuracak, cennet vatanın sevgi ve heyecanla kalkınmasını sağlayacak,  birlik ve beraberlik ruhunu gelecek nesillere nakledecek olanlar sizlersiniz.

Bu zorlu salgın günlerinde Vefa Destek Grupları'na sunduğunuz katkılarınızla, maske üretim sürecindeki gayretlerinizle "Bu süreçte biz de varız" diyen ve heyecanından hiçbir eksilme olmadan evlerinizden tüm eğitim-öğretim etkinliklerine katılıp milletimizin teveccühünü kazanan, bizi yarınlar için umutlandıran siz gençlere teşekkürü borç biliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                  Hızır AKTAŞ 

                                                                                                                                                                                             Milli Eğitim Müdürü                

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.