TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 gecesi, kadim tarihimizi görmezden gelen ve tüm varlığımızı yok etmek için hazırlanmış hain darbe girişimine milletçe şahit olduk. Bu hain girişim ile ülkemizin tarihi, bugünü ve geleceği ele geçirilmeye çalışılmış fakat çok şükür ki dirayetli duruşumuz sayesinde hain girişim başarıya ulaşamamıştır. Çok uzun yıllar terörle mücadele edilen bu topraklarda, şer odaklarının ortağı konumunda olan FETÖ' nün bu girişimi başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın olağanüstü kararlı duruşu ve liderliği ile bertaraf edilmiştir. Bu sağlam duruş sayesinde Aziz Milletimiz sadece dünyaya karşı şanlı bir zaferi ve mücadeleyi değil, aynı zamanda geleceğini de kazanmıştır.

15 Temmuz gecesinde milletimiz her şeyi geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

Tarih boyunca birçok destana tanıklık etmiş bu topraklar, bu gecede bunun bir yenisini daha yaşamıştır. Ne mutlu milletimize ki geçmişte olduğu gibi günümüzde de şer odaklarının kötü emelleri bir kez daha sonuçsuz kalmıştır. Hainlerin karşısında 7'den 77'ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle bir demokrasi destanı yazmıştır.

Ülkemiz üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de Türk Milleti'ni karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır. Bu konuda bizlere de eğitim ordusu olarak çok büyük görevler düşmektedir.

Kıymetli gençler,

Sizler de bu zor geceyi ve günleri unutmamalı; dostunuzu, düşmanınızı iyi tanımalısınız, buna göre ülkenizin çıkarına ters düşen her şeyle mücadele etmelisiniz. Ayrıca eğitiminize daha fazla önem vererek ülkemizin geleceği için daha çok çalışmalısınız. Bu konuda biz eğitimcilere de büyük görevler düşmektedir. Bizlerin de vazifesi Malazgirt'in, Çanakkale'nin, 15 Temmuz Millet Destanı'nın nesilden nesle aktarılmasını sağlamak, vatanını, milletini, bayrağını seven ve tüm bu değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Destanı'nın yazıldığı bu günde vatan savunmasında gözünü kırpmadan milleti, vatanı, bayrağı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, mücadele ruhlarını hiçbir zaman kaybetmeyen kahraman gazilerimizi de minnetle anıyor, sağlıklı uzun bir ömür diliyorum.

 

Hızır AKTAŞ

Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.