TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ Kitap Yazma Komisyonunu Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Değerlendirdi

Müdürümüz Hızır AKTAŞ Kitap Yazma Komisyonunu Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Değerlendirdi

Müdürlüğümüz Kitap Yazma Komisyonunca yürütülen çalışmaların yerinde tespiti ve çalışmalarla ilgili görüş alışverişi yapmak amacıyla Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Müdürümüz Hızır AKTAŞ başkanlığında ilgili komisyon üyeleriyle toplantı gerçekleştirildi.

Yirmiyi aşkın ders kitabının (Mantık, Matematik, Şehrimiz Trabzon, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile güzel sanatlar ve spor liselerine ait muhtelif ders kitapları) ve beceri temelli etkinlik kitaplarının yazımının Komisyonca başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği, Bakanlığımızca çalışmaların takdir edildiği toplantıda dile getirildi.

Millî  Eğitim Bakanlığının "2023 Eğitim Vizyonu Belgesi" nin hedefleri doğrultusunda 20. Yüzyılda Türkiye, Beden Eğitimi, Müzik, Görsel Sanatlar Dersi Öğretim Programları ve taslak ders kitapları ile Temel Eğitim 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı'nın disiplinler üstü ve beceri temelli yazımının Trabzon Kitap Yazma Komisyonu uhdesine verildiği ve hazırlanacak kitapların önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren Ortaöğretim ve Temel Eğitim Genel Müdürlüklerine bağlı eğitim kurumlarında okutulmasının planlandığı bilgisi paylaşıldı.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ; bilgiyi üreten, hayatında kullanabilen, problem çözen, eleştirel düşünen bireylerin yetiştirilmesinin bu program ve kitaplarda önceliğe sahip olduğunu, komisyon üyelerimizin 21. yüzyıl becerilerini gözeterek çalışmaları yürüteceğine inandığını, komisyonumuzun Bakanlığımız adına büyük bir sorumluluğu üstlendiğini sözlerine ekledi.

Toplantı, Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın çalışmaların başarılı ve verimli yürütülmesi temennileriyle sona erdi.

25-09-2020

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.