TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim 1923 tarihi, Türk Milleti'nin istiklal ve istikbal yolunda verdiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. Cumhuriyet, tarihte eşine ender rastlanan destansı bir zaferi kazanan Aziz Milletimizin bizlere en büyük emanetidir. Bu necip millet, aynı ruh ve şuura sahip olduğunu defalarca göstermiş, millet iradesi dışındaki hiçbir beşeri güç karşısında boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.  

Bizler, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet'e doğru giden yolu çok iyi bilmeli, anlamalı, kavramalı ve her zaman hatırımızda canlı tutmalıyız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin devamı ve ulusumuzun geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Gazi Mustafa Kemal´in rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti´nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek yaşatmak için bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti´nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. 

Bu vatan, uğruna canlarını seve seve verenlerin, onları bu anlayışla yetiştiren fedakâr ana, baba ve öğretmenlerin emanetidir. Bize düşense, emanete sahip çıkmak, geleceğin inşasında geçmişten ders almak, çok ama çok çalışmaktır. Unutulmamalıdır ki bu millet, cumhuriyete, demokrasiye, kendi iradesine ilelebet sahip çıkacaktır. Bunun en iyi örneğini 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain kalkışmada Yüce Türk Milleti hainler karşında bir olarak, iri olarak, diri olarak tüm Dünya'ya en güçlü şekilde göstermiştir. Eğitim camiası olarak, atalarımızın kanlarıyla, canlarıyla 98 yıl önce elde ettiği ve bizlere, bizden sonraki nesillere vermemiz için emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak uğruna var gücümüzle çalışmaktayız. Daha güçlü yarınlar için açıklanmış olan ve öğrenci, ebeveyn, öğretmen ve okul temelli 2023 Eğitim Vizyonu ile aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bireyler yetiştirerek, Cumhuriyetimizi bugün olduğu gibi gelecek yüzyıllara da güçlü ve emin adımlarla taşıyacağız.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden; gazi ve şehit olan bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor; Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü

  Hızır AKTAŞ

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.