TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin tek dayanağı olan şey ulusal egemenliktir. Gelişmiş medeniyetlere ulaşma hedefinin taşıyıcısı olan TBMM, Türkiye'nin modern dünyayla bütünleşmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve millet iradesinin ülkemizde geçerli kılınması sürecinde önemli rol üstlenmiştir.

Biz, eğitim camiasının ortak amacı; geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına doğru karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli; ülkesine, milletine ve değerlerine bağlı gençler olarak yetişmesidir. Sizlerden özellikle isteğimiz; şu günlerde dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu sevgi, merhamet ve kardeşlik duygusunun içinizde her zaman yaşamasıdır. Tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın sayesinde olacaktır.

Sevgili çocuklar; şunu hiç unutmayınız ki sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz barışın ve özgürlüğün temelini oluşturacaktır.

Böyle anlamlı ve değerli bir günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.