TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HASAN UYGUN, ERASMUS+ GÜNLERİ ŞENLİĞİ PROGRAMI'NA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HASAN UYGUN, ERASMUS+ GÜNLERİ ŞENLİĞİ PROGRAMI'NA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HASAN UYGUN, ERASMUS+ GÜNLERİ ŞENLİĞİ PROGRAMI'NA KATILDI

        İlimiz ve ilçelerimizdeki birçok ilk ve ortaokuldan öğrencimizin katıldığı Erasmus+ Günleri Programı'nın Zağnos Vadisi'ndeki açılışı Müdürümüz Hasan Uygun'un da teşrifleri ile yapıldı. 

            Erasmus+ Günleri Nedir?

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliği'nin hibe programıdır. Her yıl ekim ayında kutlanan "Erasmus+ Günleri" bu yıl 9-14 Ekim tarihleri arasında kutlandı. Müdürlüğümüz olarak her yıl öğretmen ve öğrencilerimizi Erasmus+ programından faydalandırmaktayız. 2022 yılında 58 ülkede 6295 etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinliklerin 973'ünü ülkemizde gerçekleştirerek tüm ülkeler arasında en fazla etkinlik gerçekleştiren 2.ülke olduk. Bu sene Bakanlığımızın ülkemizi 1.sıraya taşıma hedefi doğrultusunda Müdürlüğümüz olarak Erasmus+ Günleri'ne farkındalık oluşturmak amacıyla tüm öğrencilerimizle bir araya gelerek yapılan çalışmalar öğrencilerimizle paylaşılmış oldu.

            Neden Erasmus+?

           Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

            Türkiye 1.si Biziz!

      Bu yıl her bölgede en fazla etkinlik yapan illerimizin Valiliklerine Bakanlığımız tarafından teşvik ödülü verilecektir. Bu bağlamda şu anki güncel tabloda ilimiz 1053 etkinlik sayısı ile Türkiye çapında 1.sırada bulunmaktadır. Bu vesile ile de Bakanlığımız tarafından Valiliğimize Teşvik Ödülü takdim edilecektir.

            Öğrencilerimiz Birçok Etkinlik İle Çok Güzel Vakitler Geçirdiler.

         Şenliğimiz kapsamında kodlama, bilim, sanat, zekâ oyunları, ritim, çocuk oyunları, spor, drama ve bilim merkezi etkinlikleri yapılarak ilimizde yürütülmekte olan Erasmus+ projeleri sergilendi.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın öğrencilerimizin coşkusu ile okunduğu programın devamında açılış ve selamlama konuşmalarını yapan Müdürümüz Hasan Uygun, Müdürlüğümüzün bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile göstermiş olduğu başarıyı aktararak tüm öğrencilerimize bu başarıya ortak olmaya davet etti. Bu imkanları çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade ederek bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Tüm öğrencilerimize güzel vakit geçirmelerini diledi.

            Müdürümüzün konuşmalarının ardından 2023 Türkiye 3.sü olan Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerimizin halk oyunları gösterilerini tüm katılımcılar ilgi ile izledi. Ardından Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim alan öğrencilerimizin Eskrim ve Wushu gösterileri tüm öğrenciler tarafından büyük beğeni kazandı.

        İlkokul öğrencileri için düzenlenen "Bir Bavul Oyun" isimli kukla, palyaço ve balon oyununun devamında Müdürümüz Hasan Uygun tarafından etkinliğin açılışı gerçekleştirildi.

         Öğrencilerimizin tüm etkinliklerinin bulunduğu tüm stantları gezen Müdürümüz, öğrencilerimizle bir süre sohbet ederek öğrencilerimizin etkinlikleri hakkında bilgi aldı ve günün anısına onlarla fotoğraf çekinerek alandan ayrıldılar.

12-10-202312-10-202312-10-202312-10-2023

 

12-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-202312-10-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.