TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ, ARAPÇA DİL BECERİLERİ EĞİTİMLERİ YAZ PROGRAMI'NA KATILARAK ÖĞRETMENLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

MÜDÜRÜMÜZ, ARAPÇA DİL BECERİLERİ EĞİTİMLERİ YAZ PROGRAMI'NA KATILARAK ÖĞRETMENLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

MÜDÜRÜMÜZ, ARAPÇA DİL BECERİLERİ EĞİTİMLERİ YAZ PROGRAMI'NA KATILARAK ÖĞRETMENLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİ

               İl Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Bektaş, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmî Araştırmalar Derneği iş birliğinde Ortahisar Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinde ülkemizin farklı bölgelerinden katılan 82 öğretmenlerimiz için düzenlenen ''Arapça Dil Becerileri Eğitimleri Yaz Programı'' na katıldı. Öğretmenlerimizle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

''Arapça Dil Becerileri Eğitimleri'' 2022 yılının aralık ayında 81 ilden seçilen öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla 04 ? 22.07.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bugün açılışı yapılan yaz programı,  Aralık ayında başlayan bu eğitimlerin son aşamasını oluşturmaktadır. Bu eğitim programında en önemli paydaşımız Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği ile Akademi İstanbul Dil Eğitim Kurumları olmuştur. AKDEM özellikle Arapça eğitimi, yayıncılık faaliyetleri ve yabancılara Türkçe öğretimi konusunda ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birisidir.

              Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen birçok önemli çalışmanın koordinasyonunu yürüten, Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevli yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinden sorumlu daire başkanımız Sayın İhsan ERKUL eşliğinde açılış programı düzenlenmiştir. Programa Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Haydar ODABAŞ, Trabzon/Ortahisar Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hilmi MUTLU ve İmam Hatip Lisesi okul müdürleri katılmıştır.

             Türkiye'nin dört bir tarafından seçilen 82 Arapça öğretmeni 21 gün boyunca eğitim öğretim alacaktır. Farklı bölgelerimizden misafirimiz olarak katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür eder kolaylıklar dileriz.

 

13-07-202313-07-202313-07-202313-07-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.