TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ, AHMET BEKTAŞ'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ İÇİN MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ, AHMET BEKTAŞ'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ İÇİN MESAJI

15 Temmuz gecesinde milletimiz elde bayrak, dilde tekbir; inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek tarihin en büyük birlik, beraberlik derslerinden birini vermiştir. 

Şer odaklarının bu hain girişimi başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın olağanüstü kararlı duruşu ve liderliği ile bertaraf edilmiş, bu sağlam duruş sayesinde Aziz Milletimiz şanlı bir zafer kazanmıştır.   

Ülkemiz üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de Türk Milleti'ni karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır. Bu konuda bizlere de eğitim ordusu olarak çok büyük görevler düşmektedir.

Geleceğimizin Teminatı Kıymetli Gençler,

Bu kutlu mücadelede vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin sizlere bıraktıkları mirasa en iyi şekilde sahip çıkabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, bu şuur ve azim ile daha çok çalışmalı, içerden ve dışardan istiklâlimize kastedenlere fırsat vermemelisiniz. Bu konuda bizlerin de vazifesi Malazgirt'in, Çanakkale'nin, 15 Temmuz Millet Destanı'nın nesilden nesle aktarılmasını sağlamak; vatanını, milletini, bayrağını seven ve tüm bu değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmek olmalıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası ve milletimizin selameti için canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve eğitim ordumuzun neferi öğretmen şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle ve saygıdeğer ailelerini şükranla yâd ediyor, birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.