TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ahmet Bektaş, "Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konulu Yarışmanın Ödüllerini Öğrencilerimize Takdim Etti

Müdürümüz Ahmet Bektaş,

Müdürümüz Ahmet Bektaş, "Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konulu Yarışmanın Ödüllerini Öğrencilerimize Takdim Etti

 

  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığınca,15 Temmuz hain darbe girişimine karşı toplumsal desteğin sürdürülebilir kılınması, toplumsal hafızanın taze tutulması, şehitlerimizin yâd edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranların sunulması, demokrasimize kasteden bu ve benzeri darbe girişimlerine karşı toplumsal desteğin sürdürülebilir kılınması için; "Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi" temalı liseler arası resim ve kompozisyon yazma yarışmaları düzenlemiştir.      

 

"Darbeden Demokrasiye:15 Temmuz Demokrasi Zaferi" yarışmaları ile 15 Temmuz gecesi yaşananlar, darbe girişimine karşı verilen mücadele ve bu girişimin arkasında bıraktığı izleri, resim ve kompozisyonla anlatmak, unutmamak, öğrencilerimizdeki sanat yeteneğini, yaratıcılığı ve güzel Türkçemizin olanaklarını kullanmak suretiyle konunun sanatkârane bir şekilde ifade edilmesine zemin hazırlayıp yeni sanatsal ürünler ortaya çıkarmak amaçlanmıştır.

 

Müdürümüz Öğrencilerimize Ödüllerini Takdim Etti

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Müdürümüz Ahmet Bektaş tarafından takdim edildi. Öğrenci ve velilerimize katılımları için teşekkür eden Müdürümüz, böylesi önemli bir konuda duyarlı gençlerimizin varlığı bizleri mutlu etmektedir. Sizlerin bu azmi ve vatan bilinci ile bir daha böylesi acı olayların yaşanmayacağından eminiz. Siz değerli gençlerin varlığı bizlere güven vermektedir, dedi ve ayrıca öğrencilerimizi bu anlamada her daim destekleyen kıymetli velilerimize de teşekkürlerini iletti.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Şube Müdürü Sayın Mehmet Travaç'ın da katılımyla gerçekleşen törende öğrencilerimize ödülleri takdim edildikten sonra tüm öğrenci ve velilerimizle eserleri inceleyerek günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirerek programı sonlandırdılar.

 

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin okulları ve dereceleri aşağıda belirtilmiş olup yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

  

 

07-07-202307-07-202307-07-202307-07-202307-07-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.