TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Türk Böbrek Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ve Türk Böbrek Vakfı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU Başkanlığında, Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ile Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur ERK arasında "Aşırı Tuz ve Şeker Tüketiminin Zararları ile Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri" konusunda öğrenci ve velilerine yönelik eğitim projesinde iş birliği protokolü imzalandı.

Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı, belirlenecek resmi ve özel anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda, Türk Böbrek Vakfı'nın resmi senedindeki amaçları doğrultusunda, öğretmenlere, öğrencilere, ebeveynlerine / velilerine böbrek sağlığı ve böbrek hastalıkları başta olmak üzere aşırı şeker ve tuz tüketiminin insan sağlığına zararları, aşırı tüketimin oluşturduğu şeker (diyabet) ve yüksek tansiyon (hipertansiyon) gibi hastalıklar ve bu hastalıklardan korunma,  doğru beslenme, sağlıklı alışkanlıklar edinme, sporun hayatımızdaki yeri konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri verilmesi amaçlanmıştır.

İmzalanan protokol ile okullarımızda öğrenci ve velilerimize konu hakkında bilgilendirme amaçlı seminerler verilecektir.

25-04-202225-04-202225-04-202225-04-2022

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.