TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ KARİYER GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ KARİYER GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Valimiz İsmail USTAOĞLU'nun başkanlığında Trabzon Üniversitesi-Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasındaki eğitim iş birliği protokolü Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU arasında imzalandı.

İmzalanan bu protokol ile ilimizdeki eğitim hizmetlerinin niteliğinin geliştirilmesi, kalitesinin artırılması amacıyla liseden üniversiteye geçiş sürecindeki öğrencilerin erken dönem kariyer planlamasına profesyonel destek sunulacak, imkânlar ölçüsünde danışmanlık hizmeti verilecek ve bilimsel temelde sosyal, kültürel ve psikolojik iş birliğinin artırılmasını sağlanacaktır.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü adına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde "Lisede Kariyer Günleri" etkinliği kapsamında Kariyer Merkezi'nin öncülüğünde farklı birimlerdeki akademisyenlerden oluşan uzman ekip, lise öğrencileriyle bir araya getirilecektir. Böylece lise öğrencilerinin kariyer planlamalarına katkı sunulması amaçlanmaktadır. Uygulama kapsamında yapılacak çalışmaların yanında Kariyer Merkezi'nin gerçekleştireceği kariyer etkinliğiyle Trabzon Üniversitesi bünyesinde yer alan birimlerin ve öğrencilerin kariyer gelişimi ile ilgili olan uygulamaların akademik bağlamının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Trabzon Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokolün ilimiz eğitimine ve gençlerimizin kariyerlerinin geliştirmesine katkılarının artarak devam etmesi dileklerimizle hayırlı olmasını diliyoruz.

13-04-202213-04-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.