TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TİSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA "DÜNYA SU GÜNÜ" KONULU PROTOKOL İMZALANDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TİSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürü Ali TEKATAŞ arasında "Dünya Su Günü" konulu protokol imzalandı.

Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Müdürlüğümüzün ortaklığı ile düzenlenen bu protokolde, ilk ve ortaokullardaki öğrencilere su bilinci ve su tasarrufu temalı eğitimler düzenlemek çizgi film, animasyon izletmek ve bu alandaki eğitimi destekleyici tiyatro vb. gibi faaliyetleri yürütmek; liselerdeki öğrencilerle ilgili temaya uygun kısa film, fotoğraf yarışması düzenleyerek geleceğimizin temsilcisi gençlerimizin su tüketim alışkanlıklarında olumlu değişimin sağlanması amaçlanmıştır. Bu çalışmaların temel amaçları içinde kısa film ve fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve en fazla su tasarrufu sağlayan ilgili okulu ödüllendirmek ve diğer okullara suyun israf edilmemesi hususunda önemseyecek yaklaşımlar da bulunmaktadır.

Protokol ile yapılacak etkinliklerin ve arttırılacak farkındalığın bugün ve gelecek kuşaklar için çok önemli olduğunu belirten Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, protokolün şimdiden hayırlı olmasını dileyerek bu alanda görev alan ve emeği geçen tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür etti.

08-02-202208-02-202208-02-202208-02-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.