TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Valimiz İsmail Ustaoğlu başkanlığında Müdürlüğümüz ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) arasındaki "İlacı Keşfet ve Akılcı Kullan" sloganı ile eğitim iş birliği protokolü KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu arasında imzalandı.

Bu iş birliği protokolüyle "İlacı keşfet ve akılcı kullan" sloganı ile Trabzon ilindeki ortaöğretim öğrencilerinin ilaç konusunda araştırma kapasitesi ve meraklarının geliştirilmesi, akılcı ilaç kullanımı konusunda öğrenciler ve ailelerinin bilinçlendirilerek farkındalıklarının arttırılması faaliyetlerinde bulunmak üzere ilgili kurumları ortaklıklar yoluyla bir araya getirmek amaçlanmaktadır.

Müdürlüğümüz ile Karadeniz  Teknik Üniversitesi İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (KTÜ İLAFAR) arasında imzalanan bu protokol kapsamında kurumların kurumsal kapasitelerini iş birliği ile etkin kullanımı ve ortaöğretimde yer alan eğitim çağındaki bireylerin ilaç araştırma-geliştirme süreçleri hakkında bilgilendirilmesi, farkındalık ve merak uyandırılması, araştırma projesi geliştirme fırsatı verilmesi ve aynı zamanda ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

13-04-202213-04-202213-04-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.