TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Tarafından Boğulma Vakalarına Karşı Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz Tarafından Boğulma Vakalarına Karşı Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz Tarafından Boğulma Vakalarına Karşı Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirildi 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun; Müdürlüğümüz bünyesinde Ganita'da düzenlenen ve Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'ın da teşrif ettikleri "Boğulma Vakalarına Dikkat Çekme ve Boğulmaya Müdahale" konulu uygulamalı farkındalık etkinliğine katıldı.

 Boğulma vakalarına dikkat çekmek için Trabzon Valiliği, Müdürlüğümüz ve Trabzon Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından "Boğulmaya Müdahale" etkinliği düzenlendi. 

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM başkanlığında boğulmalar ve alınacak tedbirler başlığıyla yapılan İl İdare Kurulu Toplantısı'nda kurumların yapacağı çalışmalar görüşülmüş ve değerlendirilmiştir. Bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Müdürlüğümüz olarak eğitim öğretim süreci içinde Müdürlüğümüz İlkyardım Eğitim Merkezimizde öncelikle öğretmenlerimize, çalışanlarımıza ve öğrencilerimize yönelik ilkyardım eğitimlerimiz aksatılmadan yürütülmüştür. Sayın Valimizin talimatıyla ilkyardım eğitimi almış öğretmenlerimiz aracılığıyla okullarımızda öğrencilerimize yaz deniz sezonunda özellikle boğulmalara karşı alınacak tedbirlerle ilgili eğitimler verilmiştir. 

Bugün de Sayın Valimizin talimatıyla açılacak olan deniz sezonuyla birlikte hem öğrencilerimizin ve gençlerimizin hem de denize girecek vatandaşların dikkatini çekmek ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak için bu etkinlik gerçekleştirildi. 

Ganita'da düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım "Etkinliğe katılımlarınız dolayısıyla sizlere teşekkür ediyoruz. Karadeniz'de yüzmek hiç de sanıldığı gibi kolay değil. Denizin özelliği, dalgalı oluşu, görüş mesafesinin düşük olması ve dip akıntıları gibi etkenler var. Aslında bakarsanız eğitim almadan denize girmemek gerekiyor. Vatandaşlarımızın denize çok dikkatli bir şekilde girmelerini istiyoruz. Belediyelerimiz de sahillerdeki denize girme alanlarını daha güvenli bir hale getirerek tesisler inşaa edeceklerdir. Eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Programda boğulma vakalarına nasıl müdahale edileceği konusunda eğitimler verilerek, vatandaşların acil durumlarda yapması gerekenler anlatıldı. Yapılan etkinlik ile vatandaşların boğulma tehlikelerine karşı bilinçlenmesi hedefleniyor.

12-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.