TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, KTÜ VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ İLE KARADENİZ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, KTÜ VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ İLE KARADENİZ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

              Müdürlüğümüz, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Trabzon Üniversite ile Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği (KULDER) arasında Trabzon'daki ilk ve orta dereceli okullarda uluslarası öğrencilerin katılımıyla eğitim, sosyal, kültür ve spor faaliyetleri düzenlenmesi amacıyla bir iş birliği protokolü imzalandı.

Hazırlanan iş birliği protokolü, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'nde düzenlenen törende Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu ve KULDER Başkanı Ömer Salimoğlu tarafından imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında, Müdürlüğümüz tarafından belirlenecek okullarda, Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim-öğretim gören uluslararası öğrencilerin katılımıyla eğitim, sosyal, kültür ve spor faaliyetleri düzenlenmesi amaçlanıyor. Uluslararası öğrencilerin kendi ülkelerini tanıtmaya yönelik olarak okullarda etkinlikler düzenlenmesini içeren protokolle ayrıca uluslararası öğrenciler ile Türk öğrenciler arasında yabancı dil konuşma pratiğinin geliştirilmesine yönelik etkinlikler de gerçekleştirilecektir.

03-02-202203-02-202203-02-202203-02-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.