TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Trabzon Üniversitesi Arasında "Danışman Akademisyen Uygulaması İşbirliği Protokolü" İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Trabzon Üniversitesi Arasında

Trabzon Üniversitesinde gerçekleştirilen protokol imza törenine, Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve  Rektör Prof. Dr. Emin ÂŞIKKUTLU iştirak etti.

Trabzon Üniversitesi ile Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol neticesinde, 2023 Eğitim Vizyonu ve okul gelişim modeli kapsamında yapılacak çalışmalar başta olmak üzere her düzeyden okulların gerçekleştireceği tüm etkinlik ve uygulamaların akademik bağlamının güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda da "her okulun bir akademisyen danışmanın olması" hedeflenmektedir.

Bu kapsamda okullarımızdaki yönetim süreçlerinin etkili yürütülmesi, öğretmen yetkinliklerinin geliştirilmesi, çevre-okul ilişkilerinin güçlendirilmesi,  öğrenci başarısının her alanda artırılarak okullarda nitelikli eğitimin sağlanması ve okul dışı öğrenme ortamları çalışması gibi amaçlarla okullar ve üniversiteler arasında bağ kurabilecek akademisyenlerin görevlendirilmesi gerçekleştirilecektir. 

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.