TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Müdürlüğümüz arasında "Kariyer Rehberliği, Mesleki Eğilim Belirleme, Beceri Ölçme Bataryası Uygulaması" ile "Akademik Destek İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen törende, Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Müdürümüz Hızır AKTAŞ, protokole imza attı.

Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, "Milli Eğitimdeki öğrencilerin üniversiteye hazırlanmasında ve gerek meslek tanıtımı gerek projelerine destek olmak için akademik personelin mentörlük yapması, danışman olması için önemli bir iş birliğine imza attık." dedi. Gençlerin Milli Eğitimden itibaren seçecekleri meslekleri daha iyi öğreneceklerini ve çalıştıkları projelerde üniversiteki akademik hocalarımızın imkanları ölçüsünde öğrencilerimize destek olacaklarını belirten Sayın ÇUVALCI, "Bu ekosistem sayesinde öğrencilerimiz aslında üniversitelerde yapacakları çalışmalara lise yıllarında başlamış olacaklar. Biz üniversite olarak bu tür etkinlikleri önemsiyoruz, yenilikçi düşünmeye ve ülkemize katma değer getirecek ürünler ortaya koyacak gençleri daha lise ve ortaokul yıllarında hazırlamak istiyoruz." dedi.

Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, üniversite olarak ülkeye katkı sağlayacak bu tür projeleri desteklediklerini ifade ederek, "Her zaman Milli Eğitim camiasının yanındayız. Daha önce okullarla tek tek protokol yapıyorduk ama bu şekilde Milli Eğitim Müdürlüğüyle bütün okulları kapsayacak bir protokol imzalamış olduk hayırlı olsun." diyerek iyi niyet temennilerinde bulundu.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ, KTÜ ve Trabzon Üniversitesi ile hem sosyal hem de teknik alanda birçok iş birliği protokollerimiz olduğunu dile getirdi.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ, üniversitelerle yaptıkları iş birliği protokolleri hakkında bilgi vererek, "Bugün imzaladığımız projeler de bunlardan bir tanesi. Eğitimimize, Milli Eğitim camiamıza hayırlı olsun. Bu iş birliğine öncülük ettiği için rektörümüze de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

07-12-202107-12-202107-12-2021

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.