TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE KADINLARIN DİJİTAL BECERİLERİNİN ARTTIRILMASINA YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE KADINLARIN DİJİTAL BECERİLERİNİN ARTTIRILMASINA YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ortaokul ve ortaöğretimde okuyan kız çocukları başta olmak üzere "Kadınların Dijital Becerilerinin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği" Protokolü, Valimiz İsmail Ustaoğlu'nun başkanlığında Dijital Çağda Eşit Fırsatlar Platformu Başkanı Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu ve diğer ilgililerin katılımı ile Ortahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde imzalandı.

İmzalanan protokol ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dijital Çağda Eşit Fırsatlar Platformu (DÇEFP) iş birliğinde, geleceğin meslekleri ve iş piyasasının değişen iş gücü ihtiyacı konularında toplumsal farkındalığı artırmak, kız çocukları başta olmak üzere kadınların mesleki eğitim programlarına katılımını artırarak dijital yetkinliklerini (bilgi analizi, dijital okur yazarlık, yapay zekadan yararlanma vb.) güçlendirmek, geleceğin istihdam ikliminde kadınları daha rekabetçi seviyeye taşımak, kadın girişimciliğini desteklemek amaçlanmaktadır.

Müdürlüğümüz ile Dijital Çağda Eşit Fırsatlar Platformu iş birliğinde, meslek seçiminde toplumsal cinsiyet rollerine dayalı önyargıların farkına varılmasını sağlayacak dijital içeriklerin (mobil oyun, kamu, spotu formatında video vb.) üretilmesi, seminer ve odak grup çalışmalarının düzenlemesi, çeşitli sanat disiplinlerinde yerelde yarışmalar, sergiler ve atölye çalışmalarının düzenlenmesi, geleceğin mesleklerini tanıtan rehberlik kılavuzlarının hazırlanması, teknoloji alanında girişimci/yönetici rolüyle kız çocuklarına ilham kaynağı olabilecek kadınların katılımıyla rol model etkinliklerinin düzenlenmesi, kariyer planlama hizmetlerinin verilmesi, kritik Teknoloji Alanlarında (Siber güvenlik, yapay zekâ, nesnelerin interneti, dijital pazarlama, büyük veri vb.) eğitimlerin düzenlenmesi,  kız çocuklarına yönelik girişimcilik eğitimleri düzenlenmesi, E-ticaret, Dijital pazarlama, Finansmana erişim vb. konularda kadın girişimcilere eğitimlerin verilmesi, Milli Eğitim personelinin toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalıklarının artırılmasını sağlayacak eğitimlerin düzenlenmesine planlanmaktadır.

İmza Töreni'nden önce bir konuşma yapan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, konuşmalarında "Dijital Çağda Eşit Fırsatlar Platformu" üyelerine Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile böyle anlamlı bir iş için bir araya geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu ülke için emek veren, gayret eden, yola çıkan tüm paydaşlarımızla her zaman bir arada olmaya, Trabzon için yeni şeyler üretmeye her zaman varız. İnşallah Trabzon için daha güzel etkinliklerde de bir arada olacağız." Dedi.

İmza Töreni'nin ardından Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde protokol kapsamında faaliyet gösteren Zeka Bilişim Atölyesi ile Spor Salonu'nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve öğrencilerle etkinliklere katıldı. 

21-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.