TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hızır AKTAŞ'ın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hızır AKTAŞ'ın

"Asrımızın etkin mesleklerinden biri olan gazetecilik, halkın doğru haber alma ve bilgi edinme hakkını, dürüst bir şekilde icra ederek anlamlı bir görevi yerine getirmektedir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, kitle iletişim araçlarının hayatımızın her safhasına sirayet ettiği düşünüldüğünde, gazetecilik mesleğinin ne denli meşakkatli bir meslek olduğu anlaşılmaktadır. Tüm bu zorluklara rağmen vazifesini yine de fedakârca ifa eden gazetecileri tebrik eder ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en samimi duygularımla kutlarım.

Doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın; toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlar elde etmeye yönlendirmektedir. Görevini yaparken hukukun evrensel standartlarından sapmaması, meslek etiğine uyması, kişi haklarına ve özel hayata özen göstermesi, devletimizin menfaatlerini gözeterek yayın yapması, bireylerin doğru haber alma ve bilgi edinmelerini sağlaması, gazeteciliğin en önemli sorumluluklarındandır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu işe emek ve gönül veren tüm değerli basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevi başında hayatlarını kaybeden gazetecileri rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

 

  

                                                                                                                                                                                                                                                              Hızır AKTAŞ

                                                                                                                                                                                                                                                    Trabzon Milli Eğitim Müdürü   

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.