TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Mesajı

 “30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı, ilimizde 75 merkezde gerçekleştirilecek olup sınava 25.671 üniversite adayı katılacaktır.


 Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir çalışma temposunun ardından 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na gireceksiniz. Bu sınavda geleceğinizi inşa etmek için uğraş vereceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

 Sınav başarısının en önemli şartlarından birisi de hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir. İnanıyorum ki sizler, eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz bilgi ve birikimleri, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtacak ve hak ettiğiniz başarıya ulaşacaksınız.

 Devletimiz, sizin eğitim-öğretim kalitenizi artırmak ve sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için gayret sarf ediyor. Sizler de verilen tüm bu emekleri değerlendirmek için çok gayret ettiniz. Girecek olduğunuz sınav ise bu çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Sınav günü heyecanınızı kontrol altında tutun ve sizi olumsuz anlamda etkileyecek her türlü iletişimden kendinizi soyutlayın.

 Başarılı olacağınıza gönülden inandığım bu sınavda sizler için Allah’tan muvaffakiyet diliyorum.

 

 Sayın Veliler;

Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca genç de bu sınavda ter dökecek. Malumunuz olduğu üzere çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken moral-motivasyonu sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun, onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız.

 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günleri gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

                           Hızır AKTAŞ

                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.