TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın “İlköğretim Haftası” Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın “İlköğretim Haftası” Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın “İlköğretim Haftası” kutlama mesajı aşağıda sunulmaktadır:

 

“17 Eylül 2018 tarihinde yeni bir eğitim-öğretim yılına başlayacak olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan bizler,  dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde, ülkemizin milli idealleri doğrultusunda büyük bir istek ve şevkle koşacağımız, değer üretip, değer kazanacağımız bir eğitim maratonuna daha birlik ve beraberlik hissiyatı içerisinde başlıyoruz.

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşımıza başarılar diliyorum.

 

Bilindiği üzere eğitim, milletlerin ve ülkelerin dünya üzerindeki konumunu belirleyen en önemli unsurdur. Kalkınmak, büyümek, ilerlemek ve gelişmek gibi birçok kavramın temelinde eğitim ve öğretimin dolayısıyla eğitimcilerin ve paydaşlarının etkisi vardır. Bir ülkenin toplam gücü eğitime verdiği önem ve ayırdığı maddi, manevi pay kadardır. Bu sebeple eğitim, devletimizin birinci önceliği ve önemli milli mefkûresidir.

 

Geçen yıl birçok mecrada nitelikli başarılar elde eden öğrencilerimizle birlikte bizler de büyük mutluluklar yaşadık ve onlarla gurur duyduk. “İki günü eşit olan ziyandadır.” şiarından hareketle bizler de iki yılımızı bir etmeme ve daha çok çalışarak bu yılı geçen yıldan daha üstün kılma gayreti içerisindeyiz.  Planlamalarımızı bu fikir üzerine bina ettik ve sizlerin çok değerli destekleriyle bu süreci başarıyla tamamlamayı hedefliyoruz. 

 

Kıymetli ve Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Sizlere tevdi edilen ülkemizin geleceği küçücük yavrularımızı bu kutlu vatan toprağına âşık, değerlerine sahip, kardeşlik anlayışını içselleştirmiş, bilgili ve kültürlü bir insan olarak yetiştirmek ancak sizlerin gayreti, sabrı, fedakârlığı ve sevgisi ile mümkün olabilecektir. Bu dileklerle eğitim ülkümüzün eli ayağı, her şeyi olan sizlere yürekten başarılar diliyorum.

 

Necip Milletimizin En Değerli Sermayesi Sevgili Öğrenciler,

Ülkemizin sizlere ihtiyacı var,

Geçmişin ruhunu kavrayarak geleceğin ufkunu yakalayacak,

Görünenin ardındaki görünmeyen gücü kavrayacak,

Vatan, bayrak, ezan ve bilim sevgisini her şeyden üstün tutup bu kutlu toprakları zenginleştirebilecek ve daima önce ülkesi için ter dökecek siz değerli evlatlara ihtiyacımız var.

 

Sizlere olan itimadımız ve güvenimiz tamdır. Bizler, büyükleriniz olarak böyle düşünüyor ve böyle hissediyoruz. Eğitim ve öğretimin ne denli mühim olduğunu, ülkemizin sizler sayesinde yüceleceğini biliyoruz. Bu sebeple sizler de çok çalışmalı ve üzerinize düşen görevi layıkıyla yerine getirmelisiniz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

 

  

                                                                                                                                          Hızır AKTAŞ

                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.