TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

2018-2019 eğitim-öğretim I. yarıyılı 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek olup öğretmen ve öğrencilerimiz iki haftalık sömestri tatiline gireceklerdir.

 

Saygıdeğer Veliler,

Karnelerini alacak ve bir dönemin meyvelerini siz velilerimizle paylaşacak çocuklarımıza samimi ve hoşgörülü davranalım asla ve asla başkalarıyla kıyaslamayalım. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevgimizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun onları seveceğimizi vurgulayalım ve bunu davranışlarımızla da belli edelim. Gerektiğinde abartıya kaçmamak kaydıyla ödüllendirelim. Karşılarında olmayalım, onlarla birlikte çözüm yolları aramaya çalışalım.

 

Çocuklarımızın kendilerine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerinde gösterdiğiniz çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim ve öğretimde başarının sırrı, bilgiyi verenle alan (öğretmen-öğrenci) arasındaki sevgi, saygı, anlayış ve güvenin derecesine bağlıdır. Hiç şüphesiz bunların gerçekleşmesi de zamanı verimli kullanma ve sağlıklı iletişim kurulması ile mümkündür.

“Bilgelik mesleği” olarak kabul gören bir mesleğin mensupları olarak öğrencilerinize hedef ve gaye aşılayarak, takdir ve teşvik ederek, öz güven kazandırarak, sorumluluk bilinciyle onları yeteneklerine göre yönlendirerek hayata hazırladığınız için siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgiyi paylaşabilen, gelişen teknolojiyi kullanabilen ve öz güveni yüksek bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sömestri tatili süresince bilhassa kitap okumaya ve mümkün mertebe konu tekrarı yapmaya zaman ayırmalısınız. Ayrıca, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de yer vermelisiniz. Eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmayınız.

 

Bu duygularla; bütün öğretmen ve öğrencilerimizin gönüllerince bir sömestri tatili geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                      Hızır AKTAŞ                                                                                                                                                                                                                                                      Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.