TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

"Millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük Kurtuluş Savaşı mücadelemizin zaferle  neticelendirmenin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü idrak ediyoruz.

 

Cumhuriyet'imiz, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu ve dik duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama arzusunun ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Atatürk'ün liderliği ve yüce Meclisimizin cesur kararları neticesinde elde edilen tarihi bir başarının ardından Türkiye  Cumhuriyeti'nin kurulması, Anadolu'daki bin yıllık egemenliğimizi perçinleyen ve ebedileştiren ileri görüşlü bir adımdır.

 

Cumhuriyetle birlikte elde ettiğimiz kazanımlar, geride bıraktığımız 96 yılda kat ettiğimiz mesafe, ülkemizin bölgesindeki ve dünyadaki itibarlı konumu, şüphesiz büyük bir iftihar vesilesidir. Kendisine çizdiği hedefler doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlılığından kaynaklı,sarsılmaz bir irade ve çalışma azmiyle, kutlu yürüyüşünü sürdüren milletimiz, 82 milyon dinamik nüfusuyla, 2023' te kutlayacağımız Cumhuriyet'imizin 100. yıl dönümünde daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

 

Eğitim ordusunun yılmaz neferleri olarak Cumhuriyet'imizin yeni nesillerini; vatanına bağlı,  aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, bilimin, sanatın, sporun her alanında gecesini gündüzüne katarak azimle çalışan, hoşgörü ve kardeşliğin ışığında özgür düşünebilen, insan haklarına saygılı, halkının milli ve manevi değerlerini şahsi emellerinin üstünde tutan, kararlarını sorumluluk bilinciyle verebilen yetkin bireyler olarak yetiştirmek asli görevimizdir. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta saygıdeğer Trabzonlu hemşehrilerimiz olmak üzere, aziz ve necip milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en samimi duygularımla tebrik ediyor, Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır, metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum." 
 

İl Milli Eğitim Müdürü

       Hızır AKTAŞ

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.