TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM FUARI'NIN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MESLEKİ EĞİTİM FUARI'NIN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu'nun açılışlarını gerçekleştirdiği Mesleki Beceriler Haftası Kapsamında Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Mesleki Eğitim Fuarı'na katıldı. 

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde organize edilen Mesleki Eğitim Fuarı, Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu'nun da katılımları ile açıldı.

Programda açılış konuşmalarını yapan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu konuşmalarında "Ülkelerin iktisadi ve sosyal kalkınmasında önemli rol oynayan meslekî ve teknik eğitimde; bireylere ilgi, yetenek ve mizaç­ları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek ahlakını kazandırmak son derece stratejiktir. Meslekî ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye uyum sağla­yabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine et­kin katıldığı bir yapının kurulması çok büyük önem arz etmektedir.

Bu bakımdan Avrupa Mesleki Beceriler Haftası ve Bakanlığımızın Mesleki ve Teknik Eğitimin güçlendirilmesi ve tanıtım çalışmaları kapsamında 17 Mayıs Salı günü ilimiz 8.sınıf öğrencilerimizi; akademisyen, girişimci, sektör ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Temsilcileri ile buluşturduğumuz panelden sonra çalışmamızın ikinci aşaması olarak öğrencilerimizi ilçemizde bulunan Mesleki Eğitim Kurumlarımızın Alan ve Dallarının Tanıtım Fuarı'nın açılışını gerçekleştireceğiz.

Gençlerimizin meslek seçimlerinde yol gösterici olacak bu fuarda emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve idarecilerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." dedi.

Müdür Bey konuşmalarının ardından Valimiz İsmail Ustaoğlu da konuşmalarını gerçekleştirdi. Vali Ustaoğlu konuşmalarında "Bu hafta Avrupa Mesleki Beceriler Haftası, ilimizde de bu anlamda özellikle Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki öğrencilerimizin çalışmalarını hep birlikte görmekteyiz.

Trabzon her zaman ilkleri başarmış bir şehirdir. Ülkemizin gelişimine, ilerlemesine her anlamda büyük katkılar sağlamıştır. Bu ilin yetiştirmiş olduğu çok kıymetli evlatlar ülkemizin her alanında memleketine büyük katkı sağlamış ve önemli işlerin altına imza atmıştır. Bugünkü gençlerimiz bu noktada inanıyoruz ki geleceğin Türkiye'sine önemli işler yaparak imzalarını atacaklar. İl olarak girmiş olduğumuz yarışmalarda gençlerimizin yapmış olduğu projeler her zaman dereceye girmiştir. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin Mehteran takımının gösterileri izlendi.

Fuarın açılışının ardından Vali Ustaoğlu, Müdürümüz ve beraberindekiler  öğrencilerin yapmış olduğu projelere ait stantları ziyaret ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerden etkinlikler hakkında bilgi aldılar.

24-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.