TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİMİZ İLE ŞEHRİMİZ "MARKA ŞEHİR" YOLUNDA TAM HIZ

MESLEK LİSELERİMİZ İLE ŞEHRİMİZ

 

 MESLEK LİSELERİMİZ İLE ŞEHRİMİZ "MARKA ŞEHİR" YOLUNDA TAM HIZ 

              Milli Eğitim Bakanlığı,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan "Mesleki Eğitim İş birliği Protokolü" kapsamında;   İçişleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası,  Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde oluşturulan "Çikolata Üretim ve Eğitim Atölyesi" faaliyete geçirildi.

            Hisariçi Çikolatacısı'nı ziyaret eden Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, meslek liselerinin her geçen gün öne çıkmaları yönünde Milli Eğitim Bakanlığının da özel teşvik ve gayretleri olduğunu bir kez daha vurguladı.

              "Çok Haklı, Çok 'Tatlı' Bir Gurur"

             Müdürümüz, kendi şehirlerinde, kendi şehirleri için üreten, üretirken kendi mesleki gelişimine de hizmet ederek geleceğin iş dünyasına şimdiden adım atan öğrencilerle gurur duyduğunu ifade etti.

              "Bu Bir Dönüşüm Hikâyesidir"

        Gösterilen bu girişimcilik örneğinde amaç sadece üretmek değil gençlerimizin tecrübe de kazanmasıdır diyen Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu: Yöremizin ürünlerinin yöremiz çocuklarının elinde önemli bir çıktıya dönüşmesi ayrıca çocuklarımızın da kendi dönüşüm hikâyesidir, dedi.

          Glikoz kullanılmadan üretilen çikolataların üretim aşamalarını okul yöneticilerinden dinleyen Müdürümüz, çocukların mesleki gelişimini destekleyen projelerin her zaman destekçileri olacaklarını söyleyerek düşüncesinden sahaya inmesine kadar tüm aşamalarına emek verenlere şehrimiz ve çocuklarımız adına teşekkür ederiz, dedi.

       Hisariçi Çikolatacısı markasıyla Uzun Sokak Tabakhane Girişi'nde faaliyete başlayan çikolata üretim ve satış dükkânında, sıcak ve soğuk içecek hizmeti almak da mümkün.

          Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, öğrencilerimize, usta öğretici öğretmenlerimize ve okul müdürümüze verdikleri emekler ve şehrimizeakmış oldukları bu kıymetli değer için teşekkür ederek alandan ayrıldı.  

 

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.