TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB, LGS istatistiklerini yayımladı. Trabzon zirvede yer aldı!

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerin performans sonuçlarını açıkladı. Trabzon hem genel puan alanında hem de Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri dallarında Türkiye birincisi oldu 
MEB, LGS istatistiklerini yayımladı. Trabzon zirvede yer aldı!

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavla yerleşen öğrencilerin performans sonuçlarını açıkladı. Raporda 2018 merkezi sınav sonuçlarına göre sınavla öğrenci alan okullara merkezi olarak yerleşen öğrencilerin sınav performansları incelendi. 

Trabzon Türkiye’nin Zirvesinde

81 ilde merkezi olarak yerleşen öğrenci sayısı, alt test ham puan ortalamaları ve merkezi sınav puan ortalamaları listesinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler adını zirveye yazdırdı. Trabzon hem genel puan sıralamasında hem de Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri dallarında Türkiye birincisi oldu. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde Türkiye ikincisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil alanlarında Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. 

Türkçe, Matematik ve Fen Derslerinin Lideri Trabzon!

Trabzon genel puan başarı tablosunda 372,72 puan ortalaması ile zirvede yer alırken, 20 soruluk Türkçe testinde 17,60 net sayısıyla, 20 soruluk Matematik testinde 8,62 net sayısıyla, 20 soruluk Fen Bilimleri testinde 14,47’lik net sayısıyla Türkiye şampiyonluğuna adını yazdırdı. 10 soruluk İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sorularında 9,61’lik net sayısı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularında 9,86’lık net sayısıyla ikinciliğe adını yazdırdı. 10 soruluk Yabancı Dil testinde 8,68 net sayısını yakalayan Trabzon, Türkiye üçüncülüğü elde etti. 

Adım Adım Zirveye

Dört yıl önceki merkezi sınavlarda Türkiye 38’incisi olan Trabzon, 2016 yılında 23’üncülüğe, 2017 yılında ise Türkiye 7’nciliğine kadar yükselmişti. Dün yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerin performansı sonuçlarına göre Türkiye birinciliğini elde eden Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm şehre, öğretmen, öğrenci ve velilere, milli eğitim camiasına adım adım zirveye çıkmanın haklı gururunu yaşattı. 

İstikrarlı ve Ekip Çalışmasının Ürünü       

LGS başarısı üzerine konuşan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, “İstikrarlı, azimli yürümenin ve tüm paydaşlarla eşgüdümlü ekip çalışması yapmanın neticesini aldık. Trabzon’a yakışır bir sonuç. Bundan sonra bu derecenin, bu başarının korunması için aynı şekilde gayret edeceğiz ve aynı disiplinle çalışacağız. Bu vesile ile Trabzon eğitimine katkı sunan tüm okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

17-12-2018

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.