TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak"Bakanlığımız 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi ile projesi kapsamında, Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Ortahisar Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, İl Müftüsü Osman AYDIN, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşma yapan Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, "Bu mekanlar bizler için çok kıymetli eğitim kurumları. Eğitim kurumlarımızda yapılan her iş atılan her adım bizler için son derece anlamlı. Ülkemizde genelinde başlatılan 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' kampanyası çerçevesinde ilimizde yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde tüm okullarımızı kütüphane ile buluşturduk. Bu gerçekten son derece anlamlı ve önemli bir hizmet. Dinimizde ve kültürümüzde okumanın önemini hep birlikte bilmekteyiz. Millî Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının yapmış olduğu protokol çerçevesinde okulumuzun kütüphanesi İl Müftülüğümüz tarafından hizmete açıldı. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kütüphanemizde yerli, yabancı klasiklerinin yanında araştırmaya yönelik çeşit çeşit kitaplarla buluşacaksınız. Sevgili gençler sizlere samimi olarak söylüyorum ki hayatınızda okuma kapasitenizi ne kadar arttırırsanız ileriki yaşamınızda büyük faydalar göreceksiniz. Onun için bu güzel fırsatları iyi değerlendirin. Kitaplar her zaman baş köşenizde olsun. Unutmayın ki kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu yaşayarak göreceksiniz" dedi.

Programın sonunda Valimiz İsmail USTAOĞLU ve Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, açılışı gerçekleştirilen kütüphaneyi öğrencilerle birlikte gezdi.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.