TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN" PROJESİ KAPSAMINDA BİR OKULUMUZ DAHA KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTUŞehidimiz Polis Özel Harekât Komiser Yardımcısı Tamer Aktaş adına Akçaabat Yıldızlı TOKİ İlk ve Ortaokulunda oluşturulan kütüphane Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun katılımıyla açıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde ülke genelinde 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi başlatılmıştır. Bu kapsamda ilimiz genelinde tüm okullarımızı kütüphane ile buluşturduk.

Bunlardan bir tanesi de 2016 yılında Şehadet Mertebesi'ne yürüyen Polis Özel Harekât Komiser Yardımcısı Şehidimiz Tamer Aktaş'ın adını taşıyan Yıldızlı TOKİ İlk ve Ortaokulunun içindeki kütüphanemiz yenilendi.

Kütüphanelerimiz çocukların ve gençlerin gelişmesinde her zaman önemli bir yere sahiptir. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz yavrularımızın bu tarz eğitim yuvalarında ilim irfan sahibi olmaları, araştırma yaparak yeni bilgiler öğrenmeleri, okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri açısından önemlidir. Bu vesile ile emeği geçen eğitim camiamıza ve şehidimizin ailesine teşekkür ediyoruz.

Açılışın ardından Vali Bey ve Müdürümüz kütüphaneyi gezdi. Program sonunda okul önünde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek program sona erdi.

06-01-202206-01-202206-01-202206-01-202206-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.