TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZİN BİRÇOK OKULUNDA OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMLARI DÜZENLENDİ.

İLİMİZİN BİRÇOK OKULUNDA OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMLARI DÜZENLENDİ.

İLİMİZİN BİRÇOK OKULUNDA OKUL TEMELLİ MESLEKİ GELİŞİM PROGRAMLARI DÜZENLENDİ

                Okul Temelli Mesleki Gelişim Programı kapsamında ilimizin çeşitli okullarında eğitim programları gerçekleştirildi.

               Bu kapsamda yapılan tüm etkinliklere Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu da katıldı.          

               Okul Temelli Mesleki Gelişim Nedir?

              Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG), okul içinde ve dışında öğretmenlerin mesleki       bilgi,    beceri, değer ve tutumlarının gelişimini  destekleyen, etkili öğrenme ve öğretme    ortamları         oluşturmada öğretmene destek sağlayan süreçler bütünü olarak        tanımlanmaktadır. OTMG,    mesleki yeterliklerini geliştirmek isteyen öğretmene             kendi gelişim modelini kendisinin      oluşturması, hazırladığı Mesleki Gelişim       Planı'nın uygulanması ve izlenmesi süreçlerinde            öğretmene yol haritası sunması         bakımından Türk Eğitim Sistemi'nde yeni bir kavramdır.

                Eğitimler Birçok Okulumuzda İlgiyle Karşılandı

                Akçaabat Söğütlü İlkokulunda Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yurdagül Günal'ın anlatımıyla "Eğitimde Güncel Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları" eğitim semineri,

            Atatürk İlkokulunda Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Gönül GÜNEŞ'in katılımlarıyla "Etkinlik Temelli Matematik Eğitimi " konulu eğitim semineri,       Beşirli İMKB Ortaokulunda Trabzon Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr Sibel Er Nas anlatımıyla "Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projelerine Danışmanlık" konulu eğitim semineri

            Çarşıbaşı Gazi İlkokulunda Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Emine TİMUÇİN'in katılımlarıyla "Yaratıcı Drama ile Öğretim Tasarımı" konulu eğitim semineri,       Akçaabat Yıldızlı TOKİ İlkokulunda Trabzon Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr Zühal Dinç Altun'un anlatımıyla "Oyun Temelli Müzik Eğitimi " konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.                    

            Seminerlere katılan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Okul Temelli Mesleki Gelişim çalışmaları kapsamında düşüncelerini söyleyerek           "Akademisyenlerimizi, okullarımızda, öğretmenlerimizle buluşturduk. Mesleki gelişimini öğrenme merakıyla süsleyerek mesleğine her yönden değer katan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

              Müdürümüz ayrıca öğretmenlerimizin alandaki çalışmalarına büyük destek olan tüm üniversite öğretim görevlilerimize ve etkinliklere katılan, görev alan tüm öğretmenlerimize de teşekkür etti.

08-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-202208-12-2022

           

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.