TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın Ramazan Bayramı Mesajı

Merhamet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'i geride bırakmanın hüznünü yaşarken bu ayı manevi huzurla idrak etmenin, elimizdeki zenginliği, gönlümüzdeki muhabbeti herkesle paylaşmanın verdiği huzurla Ramazan Bayramı'na ulaşmış bulunmaktayız.

Her zaman olduğu gibi bu bayramda da Büyük Türk Milleti'nin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da  ortak etmeliyiz.

Özellikle değişen ve gelişen dünyada millet olarak bekamızı sağlayacak manevi duygularımızın milli kültürümüz içindeki önemi asla unutulmamalıdır. Eğitim camiası olarak geleceğe yetiştireceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin de manevi duygularını milli ve dini hislerini kaybetmeden kültürünü en güzel şekilde temsil eden nesiller olarak yetişmeleri bizlerin en büyük şiarıdır. Bu bakımdan bayramların ruhunu, aile içinde çocuklarımız ve gençlerimizin hissetmelerini siz kıymetli anne babalarımızdan özellikle istirham etmekteyiz. Bu kıymetli günlerde çocuklarımıza bayram neşesini, saygıyı, paylaşmayı, hatırlanma duygusunu mutlaka yaşatmalıyız.

Son günlerde bizleri derinden üzen; ilk kıblemiz, kutsal mabedimiz olan Mescid-i Aksa'ya ve Filistin halkına yapılan insanlık dışı saldırıların gölgesinde geçireceğimiz Ramazan Bayramı'nın insanlık ve Müslüman âlemi için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olması en büyük temennimizdir. Özellikle tüm İslâm âlemi, bu önemli günlerde birlik ve beraberlik ruhunu daha derinden hissederek, İslam'a karşı yapılan tüm haksızlıklara karşı tek vücut olabilmelidir. Mescid-i Aksa'ya ve Filistin halkına karşı yapılan bu eziyet ve haksızlıkları yüce Yaradan'ın "Kahhar" sıfatı ile lanetlerken Bayram gibi bayramların İslâm dünyasında yaşanabilmesi dileklerimizle aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm  insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

  Hızır AKTAŞ    

İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.