TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919, aziz milletimizin, istiklâlimiz ve istikbâlimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bir mücadelenin miladıdır. Esaret altındaki mazlum milletlere de ışık olan bu mücadele ile aziz milletimiz;  vatan ve bayrak sevgisini, bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Vatan aşkı ile bütünleşmek, şehadet şerbeti içme arzusu ile bu milli ve manevi ruh, Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını ve millet egemenliğine dayanan; bağımsız, modern bir devletin kurulmasını mümkün kılmıştır. 19 Mayıs ruhu, milletimizin en büyük varlığı, en büyük sermayesidir. Birlikte yürümenin, zorluklara hep beraber karşı durmanın, azimle, inançla, kararlılıkla mücadele etmenin anlamı, bu ruhta gizlidir. Bu vesile ile "Ya İstiklal, Ya Ölüm" şiarı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'mızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 102. yıl dönümüne ulaşmanın gururu ve onurunu yaşamaktayız.

Sevgili Gençler, aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu mukaddes vatanın geleceği, istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan sizler, içinizde taşıdığınız sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak en önemli hazinelerimizsiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu aziz vatanın bizlere ecdadımızdan emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum. Milletimizin her daim muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çalışma azminizin hiç azalmadan artması biz eğitimcilerin en büyük arzusu olacaktır. Sizler bu yolda yürürken sizleri buralara getiren sizlere bu vatanı emanet eden ecdadınızı unutmayacaksınız. Ardınızda her zaman Malazgirt'in, Çanakkale'nin, Büyük Taarruz'un ve 15 Temmuz'un gücünü hissedecek ve aklınızdan çıkarmayacak, düşündükçe daha da azimle çalışacaksınız. Bu bakımdan aziz milletimizin layık olduğu mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız siz gençlerin sayesinde olacaktır. Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız, sizlere güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızı kurtarmak için canını hiçe sayarak mücadele eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyorum.

 

  Hızır AKTAŞ    

İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.