TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'un 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'un 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

      

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler ve Kıymetli Öğretmenlerimiz; 

Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğunu ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen bir kurum olarak yeni eğitim öğretim yılımızın tüm ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. 

Hepimizin bildiği üzere eğitim; bireyin ve toplumun sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimini sağlayan en önemli unsurdur. Ancak eğitim bu özelliğinin yanında millî ve manevî değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere de aktaran vazgeçilmez bir süreçtir. Bunun içindir ki; bir ülkenin kendisini nasıl tanımladığının ve kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergesi o ülkenin çocuklarının aldığı eğitimdir. Bu bakımdan bizler de ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimine çok önem vermekteyiz. 

Sevgili Çocuklar, Değerli Gençler; 

Sizler tarihi başarılarla dolu bir milletin evlatlarısınız!

Türlü zorlukları,  inanarak ve çok çalışarak aşıp bu günlere geldik!

Sizler ilerleyen teknolojiyle beraber toplumun yenilikçi dönüşümünde, ana figür olma yolunda ilerlemektesiniz. Yeni bir şey öğrenmekten korkmayın. Sahip olduğunuz öğrenme arzusunu hiçbir zaman kaybetmeyin. İçinizdeki öğrenme aşkı ve hayallerinize ulaşma arzusu ile sizleri sınıflarınızda ders dinlerken, kütüphanede kitap okurken, atölyelerde çalışırken, koridorlarda mutlu ve geleceğinden emin adımlarla yürürken görmekten mutluluk duyuyoruz. 2023-2024 eğitim- öğretim yılı yine her yıl olduğu gibi hayallerinize bir adım daha yaklaştığınız ve sizlere güzel bir hayatı sunacak bir eğitim öğretim yılı olacaktır. 

Pek Muhterem Anne ve Babalar; 

Çocuklarınız okulda bulunduğu süre içerisinde; gerekli olan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıkları, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, bir üst öğrenim kurumuna hazırlık için gerekli donanıma sahip olmayı okullarımızda ve yaşayarak öğrenecektir. Çocuklarımızın akademik başarısı tabi ki bizler için de sizler için de oldukça önemlidir bunu bilmekteyiz fakat bizler de birer anne baba olarak çocuklarımızın akademik başarısının yanı sıra ülkemizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsemesine de önem vermeliyiz.  

Kıymetli Öğretmenlerimiz; 

Türk milletinin millî varlığına ve geleceğinin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de öncülük etmektesiniz. Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği maddi ve manevi sorumluluğu sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, öğrencilerimizi şefkatle sarmaya, yollarını aydınlatmaya devam ediyorsunuz. Şunu asla unutmayın ki çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren sizler öğrencilerimizin gözünde öğrencilerimizin anne babaları kadar değerlisiniz. Yaşadığımız süreçler bizlere gösterdi ki öğretmenin değeri hiçbir şeyle ölçülemiyor ve değişimler de sizi durdurmuyor, yenilikleri cesur adımlarla karşılıyorsunuz. Eğitim sistemimizin kalitesini belirleyen yegâneliğin, içinizdeki bu meslek aşkı ve cesur adımlarınız olduğuna inanıyorum. Sizler, eğitimin sadece bir unsuru değilsiniz; eğitimin ana karakterisiniz. 

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın da telafisi yoktur. 

Bu duygu ve düşünceler ile çok değerli öğrencilerimizin ve kıymetli ailelerinin yeni eğitim öğretim yılını kutlarken öğrencilerimize bu eğitim döneminde de muvaffakiyetler diliyorum. Ayrıca tüm eğitim paydaşlarımızla hayırlı bir dönem geçirmemizi Yüce Rabb'imden niyaz ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.