TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'a Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi Kapsamında Misafir Öğrencilerimizden Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'a Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi Kapsamında Misafir Öğrencilerimizden Ziyaret

 

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'a Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi Kapsamında Misafir Öğrencilerimizden Ziyaret

Araklı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bursa Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun'u ziyaret ettiler. 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi 

Yarınlarımızda büyük söz sahibi olacak gençlerimizi milli, manevi, ahlaki ve insani değerlere sahip, kendi kültürüyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık, insanlığa ve ülkesine faydalı olarak yetişmelerinde basamak görevi üstlenecek olan Evliya Çelebi Değişim Programında Fatih'in fethettiği, Yavuz'un yönettiği, Kanuni'nin doğup büyüdüğü topraklardan -Trabzon'dan-, Osmanlının payitahtına uzanıyoruz. 

Proje kapsamında aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bir nesil yetiştirme maksadıyla peygamber düsturuyla yola çıkarak, Trabzon- Bursa arasında kardeşlik köprüsü kurmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizi geçmişle gelecek arasında köprü kurabilen, zamanın ruhunu bilen, gönül coğrafyamızı tanıyan ve geleceğe yönelik emin adımlarla ilerleyen, medeniyetimizin ihyasında ve inşasında söz sahibi olacak bireyler olarak yetiştirme maksadı projemizin adına ilham olmuştur. 

Koordinatör okul olarak, paydaş okulumuza bir haftalık muhacir olacak, akabinde bir hafta da ensar olma görevini üstleneceğiz. Çıkacağımız bu yolculuklarda yeni yerler, kültürler öğrenmenin/görmenin yanı sıra farklı bir mekânda eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmakta bizler için yeni bir soluk olacak ve ufkumuzu açacaktır. Özellikle bu yılın teması seçilen Nuri Pakdil ile ilgili yapılan atölyeler, etkinliklerle harften ve Kitap'tan kopmadan Müslümanın özünde olan dik, dimdik ruhu anlayacak ve özümseyeceğiz. 

Projede yalnızca proje dahilinde olan öğrenciler değil tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi de etkinliklerin içine katarak İslam'ın temel mottosu olan "Müminler ancak kardeştir" ayeti ışığında farklılıkların zenginlik olduğunu yaşayarak görmüş olacağız.

09-05-202409-05-2024

 

 

 

               

             

 

        

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.