TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN UYGUN'UN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN UYGUN'UN

 

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN UYGUN'UN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI 

Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.Onu tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği ise milletine duyduğu sonsuz güven ve azimdir.

 Gazi Mustafa Kemal'i anmak demek onun güçlüklerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak için her zaman bilinçli olmak, ülkemizi daha da ilerilere taşımak için çok çalışmak, içerde ve dışarıda ülkemizin bağımsızlığını tehdit eden hiçbir unsura fırsat vermemek, bize millet olma vasfını veren millî ve manevi değerlerimizi her daim yaşatmak, demektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türk Gençliği, ecdadını tanıdıkça kendinde daha büyük işler yapma kuvvetini bulacaktır." ifadesi doğrultusunda gençlerimize, tarihimizi ve millî, manevi değerlerimizi iyi öğretmeye, onları geleceğe hazırlamaya tüm gücümüzle devam etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin de aynı şuur ve inançla, ülkemizi koruyup geliştireceğine güvenimiz sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerlearamızdan ayrılışlarının 85. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; onun şahsında silah arkadaşlarını ve milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

 

Hasan UYGUN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.