TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM DE DEZENFORMASYONLA MÜCADELEDE ETKİN GÖREV ALACAK

İL MİLLÎ EĞİTİM DE DEZENFORMASYONLA MÜCADELEDE ETKİN GÖREV ALACAK

İL MİLLÎ EĞİTİM DE DEZENFORMASYONLA MÜCADELEDE ETKİN GÖREV ALACAK

T.C. Cumhurbaşkanlığı, Trabzon Bölge Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda dezenformasyonla mücadele konusunda harekete geçti.

Dezenformasyona karşı daha az dirençli olan ve sosyal medyaya en fazla maruz kalan gençleri farklı öğrenme yöntemlerini bir arada kullanarak bilgilendirmek ve toplumun genelinde nasıl daha 'sorumlu' medya okuyucusu ve sosyal medya kullanıcısı olunacağı konusunda farkındalık uyandırmak, dijital mecrada dezenformasyonla mücadele etmek amacıyla

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürlüğü, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Müdürlüğümüz ve Trabzon Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine Vali Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Uzmanı Ümmihan Yücel, İletişim Başkanlığı Trabzon Bölge Müdürü Murat Güler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu katıldı.

Protokol kapsamında İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nde görevli uzmanlar tarafından projeye dahil kurumlardaki eğitim uzmanlarına dezenformasyonla mücadele konulu eğitimler verilecektir.

Eğitimi tamamlayan eğitmenler aracılığıyla Müdürlüğümüze bağlı okullarda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtları, gençlik merkezleri, üniversitelerde ve kamu kurumlarında panel, seminer, toplantı vb. etkinlikler düzenlenerek 'Dezenformasyonla Mücadele' konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

03-11-202303-11-202303-11-202303-11-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.