TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İÇİŞLERİ BAKANI'MIZ TRABZON'DA YENİ EĞİTİM KURUMLARININ AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İÇİŞLERİ BAKANI'MIZ TRABZON'DA YENİ EĞİTİM KURUMLARININ AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İÇİŞLERİ BAKANI'MIZ TRABZON'DA YENİ EĞİTİM KURUMLARININ AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

         İçişleri Bakanı'mız Sayın Süleyman Soylu Trabzon'daki birçok eğitim kurumunun açılış ve temel atma törenleri için şehrimize teşrif ettiler.

 

         "İlk Ziyaret Sürmene'ye"

         Bakanımız ilk olarak Sürmene ilçemizde Saniye - İlyas Kancaoğlu Özel Eğitim Okulunun İnşaat Alanı'nı ziyaret etti. Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Murat Zorluoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik,  Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile Özel Eğitim Okulunun temelini attılar.Temel Atma Töreni'nde Bakan Soylu'ya protokol haricinde öğrenciler de eşlik etti. Sayın Soylu, özel öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

         Bakanımız Soylu açılışta şunları söyledi: "Bu kıymetli hizmet ile hem aileniz hem şahsınız adına Sayın Mehmet Ali Kancıoğlu Bey çok anlamlı bir adım attı. Sizi tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Allah razı olsun diyoruz. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, hayır sahiplerini gönüllendirmek lazım. Onları takdir etmek lazım. Ve onları attıkları adım konusunda milletimizde de toplumumuzda da farkındalıklarını oluşturmamız lazım.Sürmene hakikaten ilçelerimiz içinde de Trabzon şehri içerisinde de öncü bir rol oynamaktadır. Bu konuda hem değerli Milletvekillerimize hem Valimize, Bakanlığımıza, Büyükşehir Belediye Başkanı'mıza, İl Milli Eğitim Müdürü'müze, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Güzel bir haber daha aldık. İnşallah yakın zamanda bir kodlama okulunun da açılışı gerçekleşecek. Allah hayırlarını kabul etsin." dedi.

 

         "Köprübaşı Hatice-Aslan Aksoy Anaokulunun Açılış Töreni"

         Sayın Bakanımız Sürmene Temel Atma Töreni'nin ardından Köprübaşı ilçemizde bu yıl hizmet vermeye başlayacak Hatice-Aslan Aksoy Anaokulunun Açılış Töreni'ne katıldı. Burada da Hayırsever Aksoy Ailesi'ne teşekkür eden Sayın Bakanımız, okulun açılışında göstermiş oldukları emeklerden dolayı Sayın Valimize ve Müdürümüze teşekkürlerini iletti. Müdürümüz ve diğer protokol üyeleri ile birlikte okulun açılışı gerçekleştirildi.

 

         "Çocuk Trafik Eğitim Parkı Hizmete Açıldı"

         Ardından Müdürümüz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Müdürlüğümüz ile Trabzon Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerimize uygulamalı trafik eğitiminin verildiği Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nın Açılış Töreni'ne katıldı. İçişleri Bakanı'mız ve diğer yetkililerle beraber Eğitim Parkı'nın açılışını gerçekleştirdiler.

 

         "Trabzon'a Yakışan Tarihî Valilik Binamız Hizmete Girdi"

         Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bulunan Tarihî Valilik Binası, yapılan restorasyon çalışmalarıyla Trabzon Valiliği'nin binaya taşınması ile hizmete başladı. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun Trabzon programı kapsamında yeni Valilik Binası'nı ziyaret etmesiyle resmen hizmete açılmış oldu.

 

         Düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekilleri, Trabzon'da görev yapan Kaymakamlar, Kurum Müdürleri ve Müdürümüz de katıldı. Bakan Soylu, ana giriş kapısından binaya girerek binayı gezdi ve incelemelerde bulundu. Son olarak Tarihî Bina'nın Giriş Kapısı'nda tüm protokol ile fotoğraf çektiren Bakanımız Trabzon ziyaretlerini sonlandırmış oldu.

 

 

25-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-202225-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.