TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Günleri Başlıyor.

    “Üniversiteye Yolculuk“ projesi kapsamında iki yıldan beri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi tarafından yürütülmekte olan “KARİYER GÜNLERİ“ etkinlikleri başlıyor.
Kariyer Günleri Başlıyor.

İlimiz genelinde özellikle 12. sınıf öğrencilerimize yönelik; Meslek seçimi, Sınav kaygısı ve motivasyonu, Doğru tercih, Meslek tanıtımları (sayısal- sözel- eşit ağırlık puanla türündeki meslek grupları), Trabzonlu iş adamlarının başarı öyküleri başlıklarında seminerler ve paneller yapılacaktır.

Öğrencilerimizin kariyer planlamalarına önemli katkı sağlayan “KARİYER GÜNLERİ” nin üçüncüsü tüm Trabzon’umuzu kapsayacak şekilde 06-10 Nisan 2015 tarihleri arasında 5 farklı merkezde gerçekleştiriliyor. Her gün 1. oturumları 10.00-12.00 saatlerinde ve 2. oturumları da 13.00-15.00 saatlerinde yapılması planlanan etkinlikler;

6-10 Nisan Ortahisar (Pazartesi, Salı, Çarş, Perş, Cuma)  Ortahisar Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi

08-09 Nisan 2015     (Çarşamba ve Perşembe)               Akçaabat  - Söğütlü Uygulama Oteli

08-09 Nisan 2015     (Çarşamba ve Perşembe)               Vakfıkebir Gençlik Merkezi

09-10 Nisan  2015    (Perşembe- Cuma)                        Sürmene -Halk Eğitim Merkezi

09-10 Nisan  2015    (Perşembe- Cuma)                        Arsin Anadolu Lisesi’nde yapılacaktır.

 

Mesleklerin tanıtımına;

KTÜ öğretim görevlileri, Kaymakam, Savcı, Sağlık Görevlileri, Kişisel Gelişim Uzmanları, Eğitimciler, Hukukçular ile merkezi sınav sistemi ve daha birçok konuda mesleklerinde ün yapmış, alanında uzman kişiler katılacaklar.

Aynı zamanda panelin sonunda öğrencilere geleceğin gözde mesleklerini içeren “MESLEKLER REHBERİ” isimli kitapçık dağıtımı planlanmaktadır.

Üniversiteye yolculuk projesinin son basamağı ise Tercih Merkezleri olacaktır.  Temmuz ayında öğrencilerimize YGS ve LYS puanlarına göre yerleştirmeler için “Tercih Merkezleri” kurulacaktır. Tercih robotları tedarik edilecek ve 5 farklı merkezde öğrencilerimize tercihlerinde rehberlik yapılacaktır.

Bizlerden desteklerini esirgemeyen Karadeniz Teknik Üniversitesine, İstanbul Aydın Üniversitesine ve Trabzon Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz.

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.